Galima Graikijos narystė EPS kelia sumaištį

Europos Komisija (EK) trečiadienį pasiūlė Graikiją jau nuo sausio 1 dienos priimti į Europos ekonominę ir pinigų sąjungą (EPS).
Išsyk po šio pranešimo Europos centrinis bankas (ECB) išreiškė susirūpinimą dėl Graikijos infliacijos ir biudžeto deficito.

"Per pastaruosius dvejus metus Graikija pasiekė akivaizdų progresą", teigiama EK pranešime, tačiau ECB viceprezidentas Christianas Noyeris (Kristianas Nojeris) akcentavo ne Graikijos pažangą, bet tai, ką Graikija dar turės padaryti.

"Visi pavojai gali būti neutralizuoti, tačiau tam reikės tvirtų Graikijos pareigūnų įsipareigojimų", sakė Ch. Noyeris.

Tokia centrinio banko pozicija sustiprino įsitikinimą, kad Graikijos prisijungimas tik susilpnins euro zonos ekonomiką.

Euro ir dolerio kursas tądien smuko gerokai žemiau 0,9 dolerio už eurą ir yra 23 proc. mažesnis nei 1999-ųjų sausį, kai bendroji Europos valiuta buvo įvesta. Tuomet euras kainavo 1,1688 dolerio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

NATO vadovas: aljansas nenori naujo Šaltojo karo

NATO nesiekia konfrontacijos su Rusija ir nenori, kad prasidėtų dar vienas Šaltasis karas, britų transliuotojui BBC sakė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Malaizijoje dėl prekinio traukinio avarijos įstrigo tūkstančiai keleivių

Malaizijoje penktadienį įvyko įspūdinga krovininio traukinio avariją, per kurią kaip žaislai išsibarstę vagonai užblokavo judrius eismo geležinkelio maršrutą, o tūkstančiai keleivių pateko į keblią padėtį.

Rusija grasina dėl „Jukos“ bylos nutraukti „Sojuz“ raketų tiekimą Prancūzijai (13)

Rusijos kosmoso agentūra („Roskosmos“) perspėjo nutrauksianti raketų nešėjų „Sojuz“ tiekimą Prancūzijos „Arianespace“, jei nebus grąžinti 300 mln. eurų, kurie Prancūzijoje areštuoti teismo, tiriančio „Jukos“ bylą, nurodymu, rašo „Le Echos“.

G. Wildersas nedalyvaus savo teisme dėl neapykantos kurstymo (1)

Radikalių antiislamiškų pažiūrų olandų parlamentaras Geertas Wildersas penktadienį pareiškė, kad atsisakys kitą savaitę dalyvauti savo teisme dėl kaltinimų kursčius rasinę neapykantą, ir pavadino teismo procesą „parodija“.

R. Duterte: Dievas man liepė nustoti keiktis (2)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte teigia pažadėjęs Dievui daugiau nebesikeikti, praneša BBC.