Estijos premjeras siūlo perkelti sostinę į Tartu

 (5)
Estijos ministras pirmininkas Martas Laaras (Martas Laras) pasiūlė perkelti šalies sostinę į Tartu miestą.
Penktadienį laikraštis "Postimees" spausdina interviu, kuriame M. Laaras tikina, kad "šį klausimą reikia rimtai aptarti, laikantis Estijos regioninio vystymo politikos". Tačiau vyriausybės vadovas pridūrė, kad jeigu šiandien jo paklaustų, ar jis nori perkelti sostinę į Tartu, jis negalėtų tvirtai atsakyti "taip". M. Laaras pripažino, kad "tai bus brangus projektas".

Gegužės mėnesį Estijos vyriausybė nusprendė Švietimo ministeriją 2001 metais perkelti į universitetinį Tartu miestą. Tai bus pirma ministerija, kuri persikels į antrą pagal dydį šalies miestą. Anksčiau ten iš vyriausybinių įstaigų buvo įsikūręs Estijos valstybinis teismas.

Daugumai šalies politikų ministro pirmininko siūlymas perkelti sostinę buvo staigmena. Nusistebėjimą išreiškė ir Tartu miesto susirinkimo pirmininkas Peeteris Tulviste (Pėteris Tulvistė). Jo nuomone, šis siūlymas "daugiau reiškia Tartu pripažinimą, o ne konkretų planą".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (1)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (294)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.