Iki rugsėjo nukentėjusių žmonių skaičius Etiopijoje, Somalyje ir Kenijoje gali išaugti iki 20 milijonų. Remiantis paskelbtais skaičiais, jau dabar 7,1 mln. vaikų nukentėjusiose vietovėse valgo nepakankamai, o maždaug 2 mln. maitinasi dar prasčiau. Krizę paaštrina tai, kad dėl vandens ir maisto trūkumo išgaišo apie 7 mln. gyvūnų. Šių regionų klajoklių ir pusiau klajoklių tautoms galvijų, avių ir ožkų praradimas atima ekonominį pagrindą, o pieno trūkumas prisideda prie netinkamos vaikų mitybos.

Karas Ukrainoje taip pat turėjo rimtų padarinių maisto kainoms regione, o grūdų pristatymo trūkumas pablogino maisto tiekimo situaciją ir sukėlė papildomų iššūkių humanitarinės pagalbos programoms.

Pasak OCHA, daugelis šulinių išdžiuvo, o vandens tiekimo kainos nuo 2021 m. lapkričio padidėjo 71 procentu. Be to, vandens trūkumas pablogina higieną ir sukelia sveikatos problemų. Nuo 2021 m. sausio mėn. daugiau nei 1 milijonas žmonių paliko savo kaimus, įskaitant 805 tūkst. vien Somalyje. JT teigimu, nukentėjusių šalių vyriausybės neturi priemonių kovoti su sausra ir padėti savo žmonėms, nes iki šiol surinkta tik nedidelė būtinos pagalbos dalis.

JT apskaičiavo, kad artimiausiais mėnesiais reikės apie 1,67 mln. JAV dolerių. Neaišku, kada padėtis pagerės. Meteorologai baiminasi, kad kitas lietingasis sezonas, prasidėsiantis spalį, taip pat gali neatnešti palengvėjimo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją