Clintonui gali būti uždrausta dirbti teisininku

JAV Arkanzaso valstijos drausmės komisija pirmadienį rekomendavo atimti iš prezidento Billo Clintono (Bilo Klintono) teisininko licenciją, nes jis davė melagingus parodymus apie savo ryšį su Monica Lewinsky (Monika Levinski). Tai būtų neturintis precedento skaudus smūgis einančiam pareigas prezidentui.
Šį sprendimą priėmė Arkanzaso Aukščiausiojo teismo profesinės etikos komitetas. Tai pirmas žingsnis, siekiant atimti iš prezidento B. Clintono teisininko licenciją.

Anksčiau JAV Atstovų Rūmai buvo surengę B. Clintono apkaltą, tačiau Senato teismas jį išteisino. Be to, jam anksčiau jau yra buvusi paskirta bauda už teismo negerbimą.

Teisėjas dar turi spręsti, ar priimti šią komisijos rekomendaciją. Jeigu ji bus priimta, prezidentas galės sprendimą apskųsti valstijos Aukščiausiajame teisme. B. Clintonas pareiškė, jog būtent taip ir rengiasi daryti.

Pasak jo, ši komisija, sudaryta iš penkių privačią praktiką turinčių teisininkų ir į pensiją išėjusio mokytojo, pernelyg griežtai įvertino jo liudijimą, sakė prezidentas. Anksčiau jis yra sakęs, esą šie liudijimai yra "teisiškai tikslūs".

B. Clintonas licenciją užsiimti teisininko darbu gavo 1973 metų rugsėjo 7 dieną. Nuo 1977-1979 metais jis buvo Arkanzaso valstijos generalinis prokuroras, be to, kurį laiką dėstė Arkanzaso universiteto teisės mokykloje. Advokato praktika jis nebesivertė nuo devintojo dešimtmečio pradžios.

Nubausti B. Clintoną siekiama vis dėl tos pačios Paulos Jones (Polos Džons) iškeltos seksualinio priekabiavimo bylos. Buvusi valstijos valdžios darbuotoja P. Jones teigė, kad 1991 metais Litl Roko viešbučio kambaryje B. Clintonas apsinuogino ir bandė ją įkalbėti mylėtis. P. Jones advokatai įtraukė į šią bylą ir M. Lewinsky, siekdami geriau atskleisti dabartinio Baltųjų rūmų šeimininko polinkį į nederamą seksualinį elgesį. Vėliau tyrimą perėmė nepriklausomas prokuroras Kennethas Starras (Kenetas Staras), kuris ir pasiekė, kad B. Clintonui būtų paskelbta apkalta.

1998 metų sausio mėnesį, duodamas parodymus, B. Clintonas sakė: "Aš niekad neturėjau seksualinių santykių su Monica Lewinsky". Tačiau 1998 metų rugpjūčio 17 dieną federalinei tyrimo komisijai, o vėliau savo kalboje per televiziją jis vis dėlto pripažino turėjęs su buvusia stažuotoja nederamų santykių.

P. Jones advokatas Gilbertas K. Davisas (Džilbertas Deivisas) pareiškė, kad ši rekomendacija dėl B. Clintono advokato praktikos yra "visų amerikiečių pergalė".

Anksčiau Niujorko teismas yra atėmęs teisininko licenciją buvusiam prezidentui Richardui Nixonui (Ričardui Niksonui), kuris 1974 metais atsistatydino dėl "Votergeito" skandalo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai telefonu aptarė opiausią problemą

Humanitarinė padėtis Sirijos Alepo mieste, atsižvelgiant į galimos paramos priemones, buvo pagrindinė antradienį vykusio pokalbio telefonu tarp Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir Vokietijos užsienio reikalų ministro Franko-Walterio Steinmeierio tema, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Didelio masto kibernetinę ataką veikiausiai organizavo nevalstybiniai veikėjai

Milžiniška kibernetinė ataka, praeitą savaitę paralyžiavus daugybę JAV tinklalapių, tikriausiai buvo organizuota ne kokios nors užsienio valstybės, antradienį pareiškė JAV žvalgybos vadovas.

Užfiksavo stulbinantį vaizdą: dėl nuošliaužos skyla elitinių kotedžų sienos ir namai atsiduria jūroje (1)

Internete paskelbtas vaizdo įrašas, nufilmuotas iš bepiločio orlaivio Ukrainos miesto Černomorsko (buvusio Iličivsko) pakrantėje.

„Amnesty International": kovos su IS koalicijai nepavyksta apsaugoti civilių (5)

Su „Islamo valstybės" (IS) džihadistais Sirijoje kovojantis JAV vadovaujamas karinis aljansas, organizacijos „Amnesty International" (AI) teigimu, per mažai daro, kad apsaugotų civilius gyventojus. Per koalicijos antskrydžius akivaizdžiai nepakankamai įvertinama žala civiliams, pareiškė Lynn Maalouf iš žmogaus teisių organizacijos biuro Beirute, informuoja agentūra „Reuters".

Paviešino informaciją apie slaptas Rusijos išlaidas: milžiniškos sumos skirtos karinei pramonei (174)

„Slaptos biudžetinės išlaidos augo 800 mlrd. rublių (11,8 mlrd. eurų) – apie tai kalbama Rusijoje, - rašo „Le Monde korespondentė Maskvoje Isabelle Mandraud. – Kol vyriausybė ruošiasi Dūmai pateikti 2017 m. biudžeto projektą, sieksiantį apie 16 trln. rublių (235 mlrd. eurų), 2016 m. finansinių metų korekcijos daro įspūdį: slaptos išlaidos padidėjo net 800 mlrd. rublių.“