Britanijos karališkoji šeima Lenkijoje sutikta draugiškai

 (5)
Kembridžo kunigaikštis ir kunigaikštienė Lenkijoje sveikinosi su žmonėmis ir dalino autografus, pirmadienį pradėdami dviejų šalių draugišką kelionę, kurios tikslas pabrėžti draugiškus Europos Sąjungą paliekančios Britanijos ryšius su ES.
Lenkijoje lankosi karališkoji šeima
© Reuters / Scanpix

Iš Varšuvos oro uosto automobilių kortežas juos atvežė iki prezidentūros rūmų, kur jie susitiko priešpiečių su prezidentu Andrzejumi Duda ir pirmąją šalies ponia Agata Kornhauser-Duda bei apsilankė rūmų soduose. Po priešpiečių karališkoji pora pasivaikščiojo prie rūmų kur juos pasitiko didelė minia žmonių mojuojančių Britanijos ir Lenkijos vėliavomis

Į pirmąjį oficialų vizitą į Lenkiją, karališkoji pora pasiėmė ir savo vaikus princą George'ą, kuriam šeštadienį sukaks ketveri, ir dvimetę princesę Charlottę. Tikimasi, kad vaikai pritrauks daug dėmesio šioje kelionėje, kurią Britanijos žiniasklaida vadina mėginimų suminkštinti Britanijos „Brexit“ diplomatiją. Varšuvos Belvederio rūmuose, kuriuose apgyvendinta karališkoji šeima, įrengta vaikų žaidimų aikštelė.

Kunigaikštienė atvykdama vilkėjo Alexander'o McQueeno baltą sijoną ir švarkelį, ant rankų ji laikė dukrelę princesę Charlottę aprengtą rausva gėlėta suknele be rankovių. Princas Williamas vilkėjo tamsų fraką, o princas George'as šortus ir marškinėlius.

Antradienį karališkoji šeima keliaus į prie Baltijos jūros esantį Gdanską, kur aplankys Šekspyro teatro repliką ir susitiks su buvusiu šalies prezidentu Lechu Walęsa, vienu pagrindinių veikėjų, Lenkijoje nuverčiant komunizmą. Trečiadienį svečiai išvyks į Berlyną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Italija atsikirto kaimynėms dėl sienų saugumo (17)

Europoje tvyrant migrantų krizės sukeltai įtampai, Italijos ministras pirmininkas Paolo Gentiloni įspėjo, kad Romai nepriimtini kaimynių „pamokymai“ ar „grasinimai“ dėl sienų saugumo.

Egipto teismas dėl prokuroro nužudymo myriop nuteisė 28 žmones (3)

Egipto teismas už dalyvavimą šalies generalinio prokuroro nužudyme 2015 metais paskyrė mirties bausmę 28 žmonėms.

Talibano vado sūnus susisprogdino per išpuolį Afganistano bazėje (9)

Talibano grupuotės vado Haibatullaho Akhundzada 23 metų sūnus Abd ar-Rahmanas Khalidas žuvo per išpuolį karinėje bazėje Gereško rajone, Helmando provincijoje, susisprogdinęs sprogmenų prikrautame automobilyje. Tai informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

EK komisaras: Berlyno pozicija dėl Turkijos yra suprantama (2)

Berlyno griežta pozicija dėl Turkijos yra „suprantama“, ypač dėl Ankaros sprendimo suimti kelis žmogaus teisių aktyvistus, tarp jų – Vokietijos piliečių, sakoma šeštadienį paskelbtame Europos Sąjungos plėtros komisaro Johanneso Hahno interviu.

Rusija sako susitarusi su sirų sukilėliais dėl saugumo zonos (13)

Rusijos gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad jos pareigūnai per taikos derybas Kaire pasirašė susitarimą su nuosaikiaisiais Sirijos sukilėliais, kaip veiks netoli sostinės Damasko įkurta saugumo zona.