Scientologų bažnyčios nariais yra tokios Holivudo žvaigždės kaip Tomas Cruiseas ir Johnas Travolta. Ši grupė Paryžiuje teisimųjų suole atsidūrė antrą kartą per šešerius metus, nors Prancūzijos nuo 1978 metų baudžiamojon atsakomybėn buvo patraukta keletas pavienių Scientologų Bažnyčios narių.

Teismas nagrinės dviejų moterų pateiktus ieškinius. Viena jų tvirtina buvusi įteigta perduoti daugiau kaip 20 tūkst. eurų už brangius scientologų produktus, tokius kaip "elektrometras", skirtas psichinei energijai matuoti.

Ji pasakoja, kad 1998 metų pabaigoje vienoje Paryžiaus gatvių prie jos priėjo scientologijos pasekėjas ir pasiūlė atlikti nemokamą asmenybės testą. Tuo metu moteris buvo psichologiškai silpnos būklės.

Moteriai buvo pasakyta, kad jos testo rezultatai yra prasti. Po to jai buvo pasiūlyta įvairiausių "mokymo kursų gyvenimui pagerinti", vitaminų ir kitokių produktų ligai įveikti, kas ją įklampino į skolas.

Antros ieškovės skunde tvirtinama, kad ji scientologės darbdavės 1998 metais buvo verčiama atlikti testą ir užsirašyti į kursus. Jai atsisakius tai padaryti, moteris buvo atleista.

Ieškovių advokatai tvirtina, kad scientologai priekabiavimu ir spaudimu stengiasi valdyti lengvai pažeidžiamus asmenis.

Paryžiaus scientologijos centras, jo direktorius Alainas Rosenbergas ir dar penki aukštesnio rango pareigūnais kaltinami silpnų pasekėjų apgaudinėjimu, "siekiant išvilioti jų turtą, naudojantis psichologine galia".

Iš pradžių kaltinimai buvo pareikšti septyniems Scientologijos Bažnyčios pareigūnams, tačiau per tą laiką vienas iš jų mirė.

Prancūzijoje šios organizacijos atstovė spaudai atmetė šiuos kaltinimus, tvirtindama, kad scientologija yra teisėta religija, o jos nariai yra persekiojami.

"Jie teisiami už savo tikėjimą" ,- sakė Daniele Gounord (Danielė Gunor), pridurdama, kad Scientologų Bažnyčia Prancūzijoje "persekiojama" nes ji skleidžia naujas idėjas.

Scientologai taip pat kaltinami neteisėtu farmacinių produktų platinimu, kai ieškovės pareiškė, kad joms buvo pardavinėjami vitaminai ir maisto mišiniai jų psichinei būklei pagerinti.

Teisiamiesiems gresia iki septynerių metų kalėjimo ir milijono eurų bauda, jeigu bus įrodyta jų kaltė.

Prancūzų prokurorams nepavyko įrodyti kaltę ankstesnėje sukčiavimo byloje prieš scientologų bažnyčią 2003 metais, tačiau dabar ieškovės pirmą kartą remiasi 1994 metų įstatymu, pagal kurį organizacijos veikla gali būti uždrausta.

Remiantis šiuo įstatymu, Paryžiaus scientologijos centras ir biblioteka gali būti uždaryti, kaip neatitinkantys teisėtos organizacijos statuso.

Jungtinėse Valstijose 1954 metais mokslinės fantastikos rašytojo Lafayette'o Ronaldo Hubbardo (Lafajeto Ronaldo Habardo) įkurta Scientologų Bažnyčia, po beveik dvidešimties metų tapo oficialiai pripažįstama religija.

Scientologų bažnyčia Europoje dažnai kaltinama finansiškai išnaudojanti savo narius . Prancūzijoje, kur, kaip manoma yra keletas tūkstančių scientologų, oficialiai ši organizacija laikoma sekta, bet ne religija.

Numatyta, kad teismo procesas truks iki birželio 17 dienos, tačiau nutartis bus priimta vėliau.

Net jeigu teismas patenkintų ieškovių skundą ir uždraustų Scientologų Bažnyčią, jos nariai turi teisę paduoti apeliacinį skundą ir juridiniai ginčai galėtų tęstis metų metus.