Vytautas Landsbergis nori "išlikti ateityje"

 (18)
Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis Vytenis Andriukaitis Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio iniciatyvą išsireikalauti iš Rusijos pinigų už okupaciją vertina kaip jo norą "išlikti ateityje".
"Kas kas, o Vytautas Landsbergis tikrai moka susigalvoti savo naujų priešų, grėsmių ir tam kontekste būti reikšmingesnis", spaudos konferencijoje pirmadienį sakė V. Andriukaitis.

Tačiau jis teigė "niekaip negalįs suprasti, kodėl jo vadovaujama Seimo dauguma tris metus to nedarė ir kaip čia atsitiko, kad nė vienai vyriausybei nebuvo pateiktas toks ultimatyvus įstatymo projektas".

"Čia yra, ko gero, ta pati Seimo pirmininko taktika - sukurti kokį nors įstatymo projektą, kad kitų trijų ar keturių metų bėgyje būtų galima eksploatuoti šitą temą", kalbėjo jis.

Toje pat spaudos konferencijoje dalyvavęs LDDP lyderis Česlovas Juršėnas teigė nemanąs, kad vardan gerų santykių su Rusija Lietuva turėtų atsisakyti žalos kompensavimo už okupaciją.

"Ir mums, ir visiems Lietuvos piliečiams, ir pareigūnams galioja 1992 metų tautos referendumas ir to referendumo rezultatai. Čia klausimas, kaip tai pateikiama ir kada tai daroma", kalbėjo jis.

Seimo pirmininkas V. Landsbergis parengė įstatymo projektą, įpareigojantį Vyriausybę išreikalauti iš Rusijos kompensaciją už Sovietų Sąjungos mūsų šaliai padarytą žalą per okupaciją.

Ši parlamento vadovo iniciatyva atsirado baigiantis šio Seimo kadencijai bei prezidentui Valdui Adamkui ruošiantis vizitui į Maskvą. Planuojama, kad šis vizitas turėtų įvykti birželį.

V. Landsbergio parengtame įstatymo projekte sakoma, jog Rusija turėtų kompensuoti Lietuvai sovietmečiu padarytą žalą, kadangi ji pasiskelbė esanti Sovietų sąjungos teisių ir įsipareigojimų perėmėja.

Be to, Lietuvos piliečiai dar 1992 metais surengtame visuotinime balsavime dėl Rusijos armijos išvedimo pareiškė, kad ši šalis turėtų kompensuoti ir Lietuvai padarytą materialinę žalą.

V. Landsbergio siūlomame įstatyme numatyta, kad Vyriausybė turi įkurti specialų Sovietų Sąjungos padarytos žalos kompensavimo fondą bei kreiptis į Rusiją, kad ši pervestų pinigų lietuvių tremtinių grįžimo į Lietuvą programoms.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

VRK neturi teisinio pagrindo šalinti įtarimų sulaukusio rinkimų komisijos vadovo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neturi teisinio pagrindo iš pareigų šalinti įtarimų teisėsaugos tyrime sulaukusio Karoliniškių apygardos L.Asanavičiūtės apylinkės komisijos pirmininko Lino Lobeckio.

L. Linkevičius lankys Ruklos pabėgėlių integracijos centrą (13)

Po masinių muštynių Ruklos pabėgėlių integracijos centre, čia penktadienį vyksta užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Iš R. Karbauskio – kritika konservatoriams: kosmonautai yra (492)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis DELFI sakė jau pateikęs pasiūlymą ir konservatoriams, ir socialdemokratams dėl didžiosios koalicijos formavimo, nors negailėjo kritikos nei vieniems, nei kitiems.

G. Landsbergis: aš koalicijoje matau tris partijas papildyta (423)

Konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad po Seimo rinkimų turėtų būti suformuota trijų partijų koalicija, nors vieniems iš potencialių partnerių - Valstiečių ir žaliųjų sąjungai - išsako kritikos dėl nenuoseklumo.

VRK neigia klaidinančią informaciją (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neigia apie kai kuriuos Seimo nario mandato siekiančius kandidatus, dalyvaujančius pakartotiniame balsavime, skleidžiamą klaidinančią informaciją, esą jie yra išrinkti daugiamandatėje rinkimų apygardoje, todėl už juos balsuoti pakartotiniame balsavime nereikia.