Tokį prašymą VRK gavo pirmadienį. V. Gapšys pageidauja parlamentaro mandato atsisakyti nuo trečiadienio, rugpjūčio 3-iosios.

Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, netenkinti šio prašymo būtų galima vieninteliu atveju, jeigu Seimo narys neatvyktų į komisijos posėdį ir nepatvirtintų savo apsisprendimo. Tokią procedūrą numato įstatymai.

Šis „darbiečio“ žingsnis susijęs su teisėsaugos atliekamu ikiteisminiu tyrimu. Generalinis prokuroras yra kreipęsis į Seimą prašydamas leisti V. Gapšį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Teisėsauga parlamentarą įtaria paėmus 25 tūkst. eurų kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Seimo nario mandatas V. Gapšiui suteikia teisinį imunitetą.

Iš pradžių teigęs, jog Seimo nario mandato neketina atsisakyti „darbietis“ praėjusią savaitę po partijos tarybos posėdžio pranešė nusprendęs palikti Seimą, nes nenorįs dangstytis imunitetu.

V. Gapšys sakė mandato atsisakęs ne iš karto teisėsaugai paskelbus apie atliekamą tyrimą, nes nenorėjo sulaukti spekuliacijų, kad jo greitas pasitraukimas iš parlamento būtų tolygus slapstymuisi.

V. Gapšį Seime pakeisti pretenduojantis pavasarį „darbiečius“ palikęs Alytaus politikas Aurimas Truncė sako dar nepriėmęs sprendimo dėl darbo Seime, tą padarysiąs grįžęs iš atostogų šią savaitę. Jis yra registravęsis dalyvauti parlamento rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas.

Parlamentą paliekantis V. Gapšys lieka vadovauti Darbo partijos rinkimų štabui ir kandidatuos į Seimą šios partijos sąraše daugiamandatėje apygardoje trečiu numeriu.

Anksčiau Seimo nario mandato atsisakė kitas to pačio ikiteisminio tyrimo dalyvis – liberalas Eligijus Masiulis. Jį prokurorai įtaria paėmus iš R.Kurlianskio daugiau kaip 100 tūkst. eurų kyšį.

Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.