Valdovų rūmų statybos užsakovė Vilniaus pilių direkcija pasirašė 1,257 mln. litų vertės sutartį su dabartiniu rūmų rangovu Panevėžio statybos trestu ( PST) ir tikrąja ūkine bendrija "Vilniaus papėdė", kurios partneriui Projektavimo ir restauravimo institutui priklauso autorinės projekto teisės. Grupė parengs projektą, kaip atskirti beveik užbaigtą pastato dalį.

"Čia kalbama apie pirmosios rūmų dalies įrengimo darbus, kurie reikalingi, kad veiktų muziejus, kuris užima pusę viso pastato ploto ir kurį numatoma naudoti reprezentacinėms reikmėms bei atidaryti lankytojams", - BNS sakė Vilniaus pilių direkcijai laikinai vadovaujantis Danius Malinauskas.

Jis teigė spėjantis, kad muziejaus užbaigimui reikėtų iki kelių dešimčių milijonų litų, tačiau, jo žodžiais, tai yra tik spėjimas.

Pasak D.Malinausko, norint baigti muziejų, svarbiausi darbai yra įrengti tinkamą mikroklimatą: apšvietimo, vėdinimo, šildymo, signalizacijos ir kitas sistemas.

Atskyrus pirmąją ir antrąją projekto dalis ir atitinkamai pakeitus techninį projektą, siekiama, kad pirmoji dalis, kurios statybos toli pažengusios, būtų baigta anksčiau. Antroji rūmų dalis, pasak D.Malinausko, kol kas yra tik sienos ir stogas.

Įrengti reprezentacinę rūmų dalį norima iki 2013 metų vidurio, kai Lietuva pradės pirmininkauti Europos Sąjungai.

Vilniaus pilių direkcija preliminariai skaičiuoja, kad galutinai baigti Valdovų rūmus reikėtų dar apie 110 mln. litų. Tokiu būdu bendra rūmų atstatymo kaina būtų apie 400 mln. litų.

Darbai Valdovų rūmuose šiuo metu sustabdyti. Tai padaryta, kai Viešųjų pirkimų tarnyba sutartyje su rangovu PST aptiko daug pažeidimų ir pareikalavo sutartį nutraukti. Valdovų rūmų atstatymo kaina per dešimtmetį pabrango daugiau nei tris kartus - nuo 114 iki 367 mln. litų.