„Vidaus reikalų ministerijos pozicija yra, kad užsieniečių pasai būtų suteikiami tiems asmenims, kurie yra nukentėję arba persekiojami režimo. Tam, kad tas procesas veiktų, turėtų būti mechanizmas, kuriame dalyvautų tiek Užsienio reikalų ministerija, tiek VSD“, – žurnalistams antradienį sakė ministrė.

A. Bilotaitė užsiminė, kad taip pat ketinama pratęsti minėto dokumento galiojimo laiką.

„Matydami iššūkius registruosime artimiausiu metu siūlymą, kad užsieniečio pasas galiotų ne metus, o ilgiau – iki trijų metų“,– sakė ministrė.

„Yra atitinkami teisės aktų pakeitimai, kurie bus užregistruoti artimiausiu metu“, – pažymėjo ji.

ELTA primena, kad Baltarusiją valdantis Aliaksandras Lukašenka rugsėjo pirmadienį įsakė šalies ambasadoms nebeišduoti pasų.

Pagal paskelbtą įsaką baltarusiai galės gauti naujus pasus arba juos atnaujinti tik „konsulinėse tarnybose, priskirtose paskutinėms jų registruotoms gyvenamosioms vietoms“ Baltarusijos teritorijoje. Iki šiol užsienyje gyvenantys baltarusiai naujus pasus galėjo gauti šalies diplomatinėse atstovybėse.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad Baltarusiai sustabdžius pasų išdavimą ambasadose ir konsulatuose, Lietuva dės visas pastangas, kad šalyje gyvenantiems baltarusiams, negalintiems grįžti į tėvynę, būtų išduoti užsieniečio pasai.

„Aš manau, kad tai yra spaudimas opozicijai ir tiems žmonėms, kurie nėra labiausiai matoma opozicijos dalis, bet kurie bėga nuo represijų ir pasirenka gyventi kitoje valstybėje, užtikrinant ir savo, ir savo artimųjų saugumą, kartais ir gyvybę. Tai yra spaudimas jiems, kad jums durys į jūsų gimtinę, į jūsų namus užsidaro“, – antradienį žurnalistams Seime teigė G. Landsbergis.

Ministras patikino, kad Lietuva deda visas pastangas, kad į tėvynę grįžti negalintiems baltarusiams būtų išduoti užsieniečio pasai.
„Mes padedame kuo galime, Lietuva yra pasiruošusi išduoti mūsų dokumentus, kurie jiems leidžia gyventi, leidžia keliauti“, – patikino jis.

G. Landsbergis taip pat tikina, kad baltarusiams, kurie neturi gavę humanitarinio statuso, tačiau negali grįžti į tėvynę, institucijos padės susitvarkyti reikiamus dokumentus.

„Iki šiol su nevyriausybinių organizacijų pagalba, su mūsų institucijų pagalba, mes daugeliu atveju išspręsdavome (situacijas – ELTA). Kitaip tariant, padėdavome tiems žmonėms ir surinkti pakankamai įrodymų dėl humanitarinio statuso (suteikimo – ELTA) ar kitų aplinkybių, kurios jiems padėtų gyventi Lietuvoje“, – sakė ministras.

„Tikiu, kad panašūs instrumentai gali užtikrinti ir to užsieniečių paso gavimą. Jeigu iškils kokie nors keblumai ar problemos kils, konkrečiais atvejais reikės spręsti“, – pridūrė jis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją