R.Paksas siūlo gelbėti Lietuvą liberalizmu

 (14)
Liberalai teigia pasiruošę perimti valdžios naštą nuo konservatorių "linkstančių pečių" ir teigia, kad vienintelis šalies kelias - vykdomos politikos liberalizavimas.
"Liberalizmas - tai yra vienintelė galimybė baigti klampojimą pavojingame liūne, norint išlaisvinti žmogų, visuomenę, o valstybę paversti panašia į tas, kurios yra vadinamos vakarų kultūros demokratijomis", šeštadienį pareiškė Lietuvos liberalų sąjungos (LLS) lyderis Rolandas Paksas.

Jis kalbėjo neeiliniame LLS kongrese, kuriame turėjo būti patvirtinti Seimo rinkimų programos metmenys bei kai kurie LLS įstatų pakeitimai.

"Kelias yra vienas - vykdomos politikos liberalizavimas. Jei to nedrįsime daryti šiandien, rytoj bus socializmas", sakė R. Paksas. Jis pabrėžė, kad "kur liberalizmo vengta ir bijota, ten išliko socialistiniai santykiai: Lietuvos kaime, sveikatos ir socialinės apsaugos sferose".

Savo kalbos dalį R. Paksas skyrė LLS santykių su kitomis partijomis aptarimui.

R. Paksas pabrėžė, kad "LLS nori ir gali tartis ir dirbti su visomis politinėmis jėgomis, kai kada nepaisant ideologinių skirtumų, išskyrus antisemitines partijas ir radikalius populistus".

Anot R. Pakso, prieš Seimo rinkimus "privilegijuotose pozicijose" bus tos partijos, kurios sugebės susitarti dėl bendro dalyvavimo.

Šią savaitę LLS kartu su Centro sąjunga ir Naująja sąjunga pranešė rengianti "naujosios politikos" konferenciją, kurią ėmėsi globoti prezidentas Valdas Adamkus.

"Kaip viltingą ženklą žiūrint į ateitį vertinu LR prezidento iniciatyvą pakviesti politines jėgas organizuoti konferenciją "Nauja politika". Tai viena iš naujų galimybių akumuliuoti jėgą problemoms spręsti", sakė R. Paksas.

Anot R. Pakso, "spaudimas partijų "katile" pastebimai didėja, jau subrendo kairiųjų koalicija, akivaizdu, kad kažkas pamažu gimsta ir centre, tik dešinėje - skersvėjai vietoje "naujų vėjų".

LLS lyderis apgailestavo, kad "keistos reakcijos" susilaukė liberalų kreipimasis jungtis dešiniosioms ir centro jėgoms. Į šį kreipimąsi sureagavo tik neįtakingos Tautininkų sąjunga ir Demokratų partija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (193)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (479)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (91)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.