Prezidentas Valdas Adamkus iš Aukštesniojo

Prezidentas Valdas Adamkus iš Aukštesniojo administracinio teismo pirmininko pareigų atleido Stasį Šedbarą, tapusį vienu iš Nuosaikiųjų konservatorių sąjungos vadovų.
Praėjusią savaitę partijos pirmininko pavaduotoju S. Šedbaras buvo išrinktas su sąlygą, kad pasitrauks iš teismo pirmininko pareigų.

Dekretą dėl S. Šedbaro atleidimo prezidentas pasirašė trečiadienį. Laikinai eiti Aukštesniojo administracinio teismo pirmininko pareigas V. Adamkus pavedė šio teismo teisėjai Nijolei Piškinaitei.

Nuosaikiųjų konservatorių sąjungą įsteigė buvusio premjero Gedimino Vagnoriaus šalininkai. S. Šedbaras G. Vagnoriaus Vyriausybėje dirbo vidaus reikalų ministru.

1999 metų pavasarį prezidentui pareiškus nepasitikėjimą tuometiniu premjeru G. Vagnoriumi, jis laimėjo pasitikėjimo balsavimą parlamente, tačiau vėliau atsistatydino.

Šiemet G. Vagnorius ir jo bendraminčiai už nuolatinę griežtą Andriaus Kubiliaus Vyriausybės kritiką buvo pašalinti iš konservatorių partijos ir įsteigė savo partiją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naujoji valdžia planuoja smarkiai didinti vieną mokestį (32)

Naujoji valdžia planuoja smarkiai didinti mokestį medžiotojams. Tai DELFI konferencijoje paskelbė Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Valdančiųjų planuose – pasikeitę pažadai jaunoms šeimoms ir auginantiems vaikus (85)

Pirmadienį Seimui pateiktame Vyriausybės programos projekte – malonės jaunoms šeimoms, auginantiems vaikus ar juos planuojantiems.

„Tvarkiečiai“ rinks naują pirmininką (20)

Šeštadienį neeiliniame kongrese partija Tvarka ir teisingumas rinks naują partijos vadovą.

J. Udris. Seimo narys alkoholio pramonės lobistas? Baikit, nemanau (51)

Liberalai kalba apie pasirinkimo laisvę. Man šios idėjos taip pat labai artimos, tačiau kokia yra pasirinkimo laisvę einant per minų ar spąstų lauką?

Mirė garsus disidentas V. Skuodis (8)

Eidamas 88-us metus mirė disidentinio sąjūdžio dalyvis, Lietuvos geologas, gamtos mokslų daktaras Vytautas Skuodis, pranešė Lietuvos radijas.