N. Puteikis teigia, kad į teismą kreipėsi Kristina Sulikienė dėl 2012 m. „Laisvame laikraštyje" išspausdinto interviu, kuriame jis neva jos tėvą pavadino apsišvietusiu KGB agentu.

„Aš to sakinio nesakiau. Manau, kad mažo tiražo „Laisvas laikraštis" duodavo iššifruoti tekstus studentams ar studentėms, o jie parašydavo taip, kaip suprasdavo", - sakė N. Puteikis.

„Iš kur aš galėjau ištraukti frazę, kad jos tėvas susijęs su KGB, jeigu nei aš jos tėvą pažįstu, nei apskritai gyvenime esu matęs", - pridūrė Seimo narys.

Teismo priimtoje nutartyje pažymima, kad Seimo statuto 22 straipsnis nustato, jog Seimo nario asmuo yra neliečiamas.

Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.

Pagal Seimo statutą tik generalinis prokuroras turi teisę kreiptis į Seimą dėl Seimo nario patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo.

Privataus kaltinimo tvarka skundą pateikusi pareiškėja nurodo, kad Seimo narys N. Puteikis savaitraštyje „Laisvas laikraštis“ apšmeižė jos tėvą ir sumenkino jos pačios reputaciją. Sudarė klaidingą įspūdį apie jos šeimą, dėl kurių nukentėjo ir ji, ir jos šeimos nariai.

Įstatymas numato, kad nukentėjusysis ir nusikaltimu kaltinamas asmuo šaukiami pas teisėją sutaikinti.

Jeigu suinteresuoti asmenys susitaiko, procesas dėl skundo nutraukiamas. 2016 m. balandžio 15 d. vykusio taikomojo posėdžio metu šie asmenys nesusitaikė, todėl priimta nutartis nukentėjusiosios skundą perduoti nagrinėti teisiamajame posėdyje.

Šiame bylos nagrinėjimo procese skelbiama pertrauka iki kol bus gautas atsakymas dėl leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį N. Puteikį.