„Manipuliacija duomenimis norint paslėpti tragišką padėtį“, – taip feisbuke informaciją apie paskelbtus pirmuosius preliminarius vienuoliktokų tarpinių patikrinimų rezultatus įvertino D. Dzindzalieta.

Jis atkreipė dėmesį, kad A lygiu besimokę mokiniai iš tarpinio patikrinimo vidutiniškai surinko 42 proc. galimų taškų. Norint išlaikyti egzaminą iš visų trijų dalių reikia rinkti 35 proc. visų taškų.

„Vadinasi, didžioji dauguma A lygio mokinių balansuoja ant neišlaikymo ribos. Be to, trečioji dalis bus gerokai sunkesnė, nei pirmosios dvi ir joje reikės ne atlikti testą, o užrašyti uždavinių sprendimus, ko dauguma A lygio mokinių beveik nemoka“, – rašė D. Dzindzalieta.

Jam nuostaba kelia Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) laikinojo vadovo Aido Aldakausko įvertinimas, kad „vienuoliktokai pakankamai gerai pasiruošę“.

„Balansuoti ant neišlaikymo ribos šiais laikais vadinama geru pasiruošimu. Jei niekas nebus keičiama, kitais metais tie patys NŠA atstovai stebėsis, kaip čia taip nutiko, kad 40-50 proc. mokinių neišlaikė A lygio egzamino“, – rašė D. Dzindzalieta.

Matematikui taip pat neatrodo korektiška paskelbti tik išlaikymo vidurkį ir mokinių skaičių, kurie išlaikė tarpinį patikrinimą puikiai

„Tai tiesiog rezultatų nuotrupos bandant sumažinti pasipiktinimą skelbiant atsirinktus duomenis“, – rašė D. Dzindzalieta.

Paskelbė pirmuosius preliminarius rezultatus

Kaip skelbiama NŠA pranešime spaudai, apie penktadalį ir prancūzų kalbos, ir filosofijos tarpiniuose patikrinimuose dalyvavusių vienuoliktokų kitąmet į šių dalykų brandos egzaminus atvyks jau turėdami minimalų taškų skaičių, reikalingą egzaminui išlaikyti.

Prancūzų kalbos tarpiniame patikrinime dalyvavo 24 mokiniai. Visų jų surinktų taškų vidurkis siekia 24,4 iš 40 galimų. 35 ir daugiau taškų surinko 4 mokiniai, t. y. 17 proc. visų laikiusiųjų.

Filosofijos tarpiniame patikrinime dalyvavo 185 vienuoliktokai. Visų jų surinktų taškų vidurkis siekia 27,8 iš 40 galimų. 35 ir daugiau taškų surinko 38 mokiniai, t. y. 21 proc. visų laikiusiųjų tarpinį patikrinimą.

Ekonomikos ir verslumo tarpiniame patikrinime dalyvavo 3376 gimnazistai. Visų jų surinktų taškų vidurkis siekia 18,7 iš 40 galimų. 35 ir daugiau taškų surinko 109 mokiniai, t. y. 3,2 proc. visų laikiusiųjų tarpinį patikrinimą.

Pirmajame matematikos (išplėstinio kurso) tarpiniame patikrinime dalyvavo 13332 vienuoliktokai. Bendras surinktų taškų vidurkis siekia 8,5 iš 20 galimų. 750 mokinių surinko 17 ir daugiau taškų, o maksimalų taškų skaičių surinko 120 mokinių.

NŠA pabrėžia, kad skelbiami rezultatai yra preliminarūs. Juos dar turi patvirtinti ekspertinės komisijos.

ELTA primena, kad prasidėjus tarpiniams patikrinimams kilo pasipiktinimo banga dėl netinkamai parengtų užduočių. Reaguodamas į kritiką, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pavedė atlikti ekspertinius vertinimus dėl matematikos ir fizikos žinių patikrinimų.

Visgi, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vadovybei paskelbus, kad nebus atsitraukta nuo nepasitenkinimą sukėlusių moksleivių tarpinių patikrinimų, Seimo opozicijos atstovai ėmė svarstyti apie interpeliaciją G. Jakštui.

Nepasitenkinimą ministro darbu išreiškė ir prezidentas Gitanas Nausėda, pareiškęs, jog padarė klaidą, paskirdamas jį į šias pareigas. Premjerė Ingrida Šimonytė tikina penktadienį gavusi G. Jakšto atsistatydinimo raštą, tačiau jo netenkinusi.

Tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šįmet dalyvaus daugiau nei 26 tūkst. moksleivių. Jie bus vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.

Tarpinio patikrinimo metu galima gauti iki 40 proc. galutinio egzamino vertinimo taškų, kurių užtenka tam, kad egzaminas būtų išlaikytas. Vienuoliktokai laikys po vieną dalyko tarpinį patikrinimą, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos, kurių bus po du.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)