Žurnalistės išsilavinimą turinti V. Jankauskaitė-Milčiuvienė, anksčiau dirbusi ir žemės ūkio ministro patarėja, ministerijoje kuruos turizmo klausimus.

J. Pinskus kuruos investicijų projektų sritį – kontroliuos, kaip vyksta jų įgyvendinimas, ko trūksta, kad juos paspartintų, kuruos laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) klausimus, dirbs su savivaldybėmis.

V. Jankauskaitė-Milčiuvienė su „valstiečiais“ dalyvavo 2016 metų Seimo rinkimuose. Ji yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos tarybos narė, Šilalės skyriaus pirmininkė ir šios savivaldybės tarybos narė.

Dešimt metų ji turėjo savo komunikacijos verslą, yra dirbusi tuometinio žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio atstove spaudai, vėliau – kai kurių Seimo narių patarėja. Anksčiau ji dirbo ekonomikos žurnaliste dienraštyje „Lietuvos žiniose“, LRT žinių laidoje „Panorama“, LNK ir „TV3“ žiniose, buvo laidos „Pinigų karta“ prodiuserė.

VTEK pripažino pažeidus įstatymą

Delfi primena, kad neseniai VTEK pripažino V. Jankauskaitę-MIlčiuvienę pažeidus įstatymą.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, jog du Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai – Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė ir Raimundas Vaitiekus – pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam iškilus – nusišalinti.

Tyrimai atlikti gauto pranešimo ir papildomos informacijos pagrindu. VTEK nustatė, kad minėtieji valstybės politikai, šių metų vasarį inicijavo savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuriuo siūlyta sumažinti mokesčio dydį už žemės ūkio paskirties žemę 2020 metams, nustatant 30 procentų žemės mokesčio lengvatą, ir pasirašė šio sprendimo projekto aiškinamąjį raštą. Tyrimo duomenys rodo, kad V. Jankauskaitei-Milčiuvienei ir R. Vaitiekui bei jų artimiems asmenims Šilalės rajono savivaldybės teritorijoje nuosavybės teise priklauso žemės ūkio paskirties žemės sklypai.

VTEK vertinimu, šių valstybės politikų parašai minėtojo sprendimo projekto, kuris yra tiesiogiai susijęs su mokestine lengvata žemės ūkio paskirties žemės turėtojams, aiškinamajame rašte yra laikytini veiksmais, kuriais V. Jankauskaitė-Milčiuvienė ir R. Vaitiekus išreiškė savo valią bei dalyvavo sprendimo, susijusio su jų privačiais interesais, inicijavime. Tokie veiksmai, VTEK nuomone, minėtiesiems valstybės politikams sukėlė interesų konfliktą, o teisiniam vertinimui neturi reikšmės, kiek ar kokio dydžio žemės ūkio paskirties žemės sklypų Šilalės rajono teritorijoje valdo savivaldybės tarybos nariai ir jiems artimi asmenys. Taip pat pažymėtina, kad teismų praktikoje dokumento vizavimas laikytinas derinimu ir yra sprendimo rengimo bei svarstymo procedūrų sudedamoji dalis.

Atsižvelgdama į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo Šilalės rajono savivaldybės merui imtis prevencijos priemonių, kad būtų išvengta VPIDĮ nuostatų pažeidimų.

VTEK primena, kad bet koks veiksmas sprendžiant su asmens privačiais interesais susijusį klausimą – sprendimo rengimas, derinimas, vizavimas, pasirašymas, balsavimas, dalyvavimas nagrinėjant ar buvimas tuo metu patalpose fiziškai – traktuojamas kaip interesų konfliktą keliantis elgesys. Taigi asmuo tokioje situacijoje privalo nusišalinti.

J. Pinskus pastaruoju metu dirbo privačiame versle, nuo 2004 iki 2011 metų dvi kadencijas buvo Seimo narys. Jis buvo išrinktas į Seimą ir 2012-aisiais, tačiau kilus balsų pirkimo skandalui 2012-ųjų lapkritį Seimas nutarė, kad jis kartu su žmona Živile Pinskuviene bei kita „darbiete“ Jolanta Gaudutiene nėra išrinkti Seimo nariais, tačiau 2013 metais kitu Seimo sprendimu jie buvo grąžinti į išrinktųjų sąrašą.

2011–2015 metais J. Pinskus buvo Vilniaus mero pavaduotojas.