„Klausimas dėl oro gynybos sistemos yra kompleksinis klausimas: ne tik tai, ar turėsime Patriot sistemą šalyje, ar ne. Mes primename savo partneriams – NATO sąjungininkams – kad labai svarbu įgyvendinti Madrido NATO viršūnių susitikime priimtus sprendimus ir kad NATO rytiniame flange reikia stiprinti oro gynybos sistemą. Dėl tos priežasties mes turime pereiti nuo deklaracijų prie veiksmų ir sprendimų. Aš labai tikiuosi bendradarbiavimo su visais sąjungininkais, ypač su Vokietija, kuri yra atsakinga už priešakinę gynybą“, – po susitikimo Kaune su Latvijos, Lenkijos ir Rumunijos prezidentais žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Mes sieksime galimybių įgyvendinti oro gynybos sistemas Lietuvoje ir mes kalbėsime apie konkrečius oro gynybos sistemos elementus mūsų šalyje“, – pažymėjo Lietuvos vadovas, komentuodamas galimybę dislokuoti priešraketinės gynybos sistemą „Patriot“ Rytiniame NATO flange.

Praėjusią savaitę Vokietijos vyriausybė pasiūlė Lenkijai priešraketinės gynybos sistemą „Patriot“. Taip Berlynas sureagavo į lapkričio 15 d. incidentą, kai Lenkijos kaime netoli Ukrainos sienos nukrito raketa ir žuvo du žmonės.

Tuo tarpu Lenkijoje, po naujausios Rusijos raketų krušos į Ukrainą šią savaitę, pasigirdo idėjų Vokietijos siūlomas oro gynybos sistemas dislokuoti Ukrainoje.

Kaune penktadienį apsilankęs Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pažymėjo, kad sprendimą dėl Patriot dislokavimo Lenkijoje ar Ukrainoje turi priimti Vokietija.

Visgi, akcentavo A. Duda, logiška būtų, jei minimos oro gynybos sistemos gintų ir Ukrainą, ir Lenkiją.

„Iš karinio požiūrio kampo būtų logiška, kad jos teiktų geriausią apsaugą Ukrainai ir Lenkijai. Bet nutarti dėl dislokavimo ir sistemų diegimo turi Vokietija, NATO ir mūsų sąjungininkė“, – sakė Lenkijos vadovas.

„Mūsų sąjungininkai priims šį sprendimą, o aš būdamas Lenkijos prezidentu tiesiog užtikrinsiu, kad mūsų teritorija būtų apsaugota kuo geriau“, – sakė Lenkijos prezidentas.

Šiek tiek anksčiau Lenkijos prezidento biuro vadovas Pawelas Szrotas sakė, kad, A. Dudos nuomone, „Patriot“ sistemos turi apsaugoti Lenkiją.

„Prezidento A. Dudos pozicija visiškai aiški – jei Vokietija nuspręs suteikti savo arsenale turimų „Patriot“ sistemų, šios raketos turi ginti Lenkijos teritoriją ir Lenkijos piliečius“, – per Lenkijos radiją sakė V. Szrotas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją