Seimo narys Naglis Puteikis traukiasi iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos ir frakcijos parlamente. Tokį pareiškimą parlamentaras nusiuntė partijos Danės skyriaus pirmininkui Tomui Meškiniui ir partijos lyderiui Andriui Kubiliui.
© DELFI / Tomas Vinickas

„Pranešu, kad išstoju iš TS-LKD ir pasitraukiu iš TS-LKD frakcijos Seime“, - pareiškime teigia N. Puteikis.

Savo apsisprendimą N. Puteikis motyvuoja keliais dalykais. Pirma, parlamentaras teigia negalintis pritarti konservatorių vadovybės požiūriui į tautą, jos suverenumą ir konstitucines piliečių teises.

Seimo narys tiesiogiai nesako, tačiau šie jo žodžiai gali būti susiję su pastaruoju metu vykstančiomis diskusijomis dėl referendumo, kuriuo norima įtvirtinti draudimą parduoti žemę užsieniečiams.

Praėjusiame partijos tarybos posėdyje konservatorių vadovai A. Kubilius ir Vytautas Landsbergis išsakė pritarimą Konstitucinio Teismo nutarimui, kad Lietuvoje negali būti daromos Europos Sąjungos narystės įsipareigojimus paneigiančios Konstitucijos pataisos, jeigu tauta referendumu nėra pritarusi išstojimui iš šios organizacijos.

„Vadovybė tylėjimu padeda formuotis teisėsaugos nomenklatūrai, kuri vis labiau atitrūksta nuo teisingumo: palaiko Konstitucinio Teismo sprendimus, kuriais bandoma trukdyti piliečiams naudotis jų demokratinėmis teisėmis, tylėjimu skatina teisėjus viederius paleidinėti į laisvę stambius nusikaltėlius, nieko nedaro dėl visuomenės dalyvavimo vis labiau nomenklatūrėjančiuose teismuose“, - teigiama N. Puteikio pareiškime.

Parlamentaras taip sako, kad partijos vadovai tylėjimu pritaria „turtinę nelygybę didinančiam Konstitucinio Teismo sprendimui dėl algų nomenklatūrai padidinimo, užmirštant nepasiturinčiuosius“.

„Frakcijos nariai galėjo suduoti rimtą smūgį didėjančioms naujosios nomenklatūros privilegijoms atsisakydama nuo 2014 01 01 padidintų („atstatytų“) algų perviršių, kurie sudaro nuo 1000 iki 2000 Lt į rankas per mėnesį, tačiau ne tik to nepadarė, bet sutiko tokį pasiūlymą patyčiomis (beje, toks bendravimo tonas kasmet vis stiprėja ir tampa vidine norma), kurias, partijos vadovybei tyliai remiant, organizuoja prabangiausius automobilius už mokesčių mokėtojų pinigus besinuomojantys Seimo nariai“, - sako N. Puteikis.

Jis pabrėžė, jog Latvijos Konstitucinis Teismas 2008 m. priėmė priešingą sprendimą, „pareikšdamas, kad krizių naštas pirmiausia turi nešti daugiausia uždirbantys“.

N. Puteikis sako negalintis pritarti ir konservatorių sprendimui prezidento rinkimuose paremti dabartinę prezidentę Dalią Grybauskaitę, nes „ji negina nei demokratinių, nei krikščioniškųjų, nei konservatyviųjų vertybių“.

„Ji taip pat atsakinga už neteisingumo didėjimą Lietuvoje, pavyzdžiui, aktyviai dalyvavo buvusių FNTT vadovų – sąžiningų pareigūnų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidime. Kai jie laimėjo teismus, toliau juos paniekino, nes jų neatsiprašė, nereikalavo atsakomybės iš spectarnybininkų, kurie apšmeižė V. Gailių ir V. Giržadą, tokiu būdu demotyvavo visus sąžiningai dirbančius pareigūnus ne tik teisėsaugoje, bet ir visoje valstybės tarnyboje. Prezidentė D.Grybauskaitė taip pat nevetavo Konstitucinio teismo nurodymu Seimo priimto turtinę nelygybę didinančio algų „atstatymo“ nomenklatūrai įstatymo“, - teigia N. Puteikis.

„Daug metų būdamas partijoje, stebėjau, kaip ji nesulaikomai pūna iš vidaus. Neturiu iliuzijų – tie patys procesai vyksta ir kitose partijose. Taip bus tol, kol partijos veiks kaip uždaros mafijinės grupuotės, kuriose draudžiama ir net persekiojama už bandymą pasakyti tiesą apie apsivogusį, visuomenei kenkiantį bendrapartietį. Kol būtent tokie yra partijos vadovybės globojami, tol partinė sistema tik tolins visuomenę nuo politinio gyvenimo, nes sąžiningas žmogus nenorės teptis rankų tokia politika“, - priduria parlamentaras.

N. Puteikis siūlo suteikti galimybę Lietuvos piliečiams realiai turėti įtakos politiniam gyvenimui: leisti rinkti valsčių, seniūnijų tarybas, seniūnus, merus ir mišrią rinkimų sistemą keisti į mažoritarinę, kad Seimo nariai būtų renkami tik vienmandatėse apygardose.

„Apie šias neteisingumo problemas daug metų kalbėjau kiekviename TS-LKD tarybos posėdyje, deja, nebuvau išgirstas. Dėl šių priežasčių palieku TS-LKD, kuriai priklausiau nuo 1995 metų. Tai darau skaudančia širdimi, nes partijoje lieka labai daug sąžiningų, bendrąjį gėrį ginančių žmonių, tačiau jų balso nebegirdi naujoji nomenklatūrą, sėkmingai besusiliejanti su senąją į vieną didelę asmeninio egoizmo ir turtėjimo bevardę partiją, kuri negirdi žmonių lūkesčio, niekina jų iniciatyvas, žemina mažiau uždirbančius, vyresnius ir silpnesnius, garbina tik pinigą. Vasario 16-ąją noriu švęsti ramia sąžine“, - sako N. Puteikis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (511)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (198)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (27)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (259)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (2)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...

Naujos kartos automobiliai gali tapti išsigelbėjimu ieškantiems būsto nuomai

Savavaldis transportas – jau realybė. Taksi be vairuotojų važinėja po Pitsburgą, San Franciską...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (16)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

Žvilgsnis iš arti: Malaizijos milijardieriaus paveldėtoja dalinasi ištaigingo gyvenimo akimirkomis (2)

Paprasti mirtingieji dažnai ieško progų žvilgtelėti į turtingų ir žinomų gyvenimus. Kadangi...