"Misteris NATO" bus paskirtas po rinkimų

Prezidentūra neįtikino užsienio reikalų ministro paskirti pareigūną, atsakingą už Lietuvos pasirengimą integracijai į NATO ir nutarė atidėti šią iniciatyvą iki bus suformuota nauja Vyriausybė.
"Deja, susiklostė tokia situacija, kai matyt teks kai kurių ambasadorių ir "misterio NATO" skyrimą spręsti jau su nauja Vyriausybe", po prezidento Valdo Adamkaus susitikimo su UR ministru Algirdu Saudargu sakė šalies vadovo atstovė spaudai Violeta Gaižauskaitė.

Naujas ministrų kabinetas bus suformuotas po Seimo rinkimų, kurie įvyks šį rudenį.

Prieš kelis mėnesius Prezidentūra pasiūlė paskirti pareigūną, koordinuosiantį Lietuvos pasiruošimą stojimui į aljansą, tačiau UR ministras to nepadarė.

A. Saudargas yra sakęs, kad integraciją į NATO kuruoja UR viceministrai bei kiti ministerijos pareigūnai.

Pats A. Saudargas po susitikimo su V. Adamkumi teigė žurnalistams, kad praėjusią savaitę Vilniuje vykusi konferencija "NATO vaidmuo besikeičiančioje Europos saugumo aplinkoje" parodė, jog URM gerai koordinuoja darbą, integruojantis Lietuvai į NATO.

"Ar reikia specialių paskyrimų iki rinkimų?", kalbėjo ministras.

Lietuva tikisi pakvietimo į NATO per Aljanso viršūnių susitikimą 2002 metais.

Pasak V. Gaižauskaitės, sutarta artimiausiu metu pradėti ambasadorių Danijoje ir Italijoje keitimo procedūras.

A. Saudargo teigimu, taip pat gali būti svarstoma galimybė skirti ambasadorius į atstovybes, kurioms dabar vadovauja laikinieji reikalų patikėtiniai. Tai - ambasados Belgijoje ir Japonijoje bei misija prie Jungtinių tautų Ženevoje.

Ministras atsisakė įvardinti galimų naujų ambasadorių pavardes.

Susitikime V. Adamkus ir ministras taip pat aptarė Vilniaus konferencijos rezultatus, Lietuvos derybas su Europos Sąjunga, Europos Tarybos poziciją dėl įvykių Rusijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (27)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (27)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (97)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.

R. Karbauskis: kai šnekiesi telefonu, netrukus sužino beveik visi (190)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

Laiminti rinkimus kalba (12)

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.