Meru tapęs centristas atsisveikina su Seimu

Elektrėnų meru išrinktas centristas Kęstutis Vaitukaitis ketvirtadienį pranešė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) atsisakąs Seimo nario mandato.
Kaip BNS pranešė Centro frakcijos Seime narys K. Vaitukaitis, jis įteikė VRK atsistatydinimo prašymą. Jo pareiškimas bus svarstomas VRK posėdyje antradienį.

Kaip BNS sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, VRK taip pat ruošiasi patvirtinti K. Vaitukaičio "pamainą".

Pagal Centro sąjungos sąrašą 1996 metų Seimo rinkimuose vietoje K. Vaitukaičio Seimo nariu turi tapti 39-erių metų Virginijus Šmigelskas.

Jis balotiravosi Širvintų Vilniaus daugiamandatėje apygardoje. 1996 metais už Centro sąjungos sąraše 13-uoju numeriu pažymėtą V. Šmigelską balsavo 1042 rinkėjai.

Kaip BNS sakė Centro sąjungos būstinėje, V. Šmigelskas dabar dirba teisininku šiluminiuose tinkluose Vilniuje. Anksčiau jis yra dirbęs Etninio atgimimo fonde, Blokados fondo direktoriumi.

BNS ketvirtadienį nepavyko susisiekti su V. Šmigelsku, todėl neaišku, ar jis ketina būti Seimo nariu.

Jeigu V. Šmigelskas taptų parlamentaru, jis galėtų pretenduoti į kadencijos trumpumo rekordą. Eiliniai Seimo rinkimai paskirti spalio 8 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (214)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (36)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (35)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (66)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (907)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.