Kaip teigiama Eltai raštu perduotame tarnybos komentare, lygių galimybių kontrolierės kompetencijos neaprėpia tokių parlamentarų tyrimų, o tarnybos įgyvendinami įstatymai nėra skirti Seimo narių tarpusavio santykių aiškinimui.

„Lygių galimybių kontrolierius (–ė) prižiūri, kaip įgyvendinamas Lygių galimybių įstatymas bei Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas. Šie įstatymai nėra taikomi Seimo narių tarpusavio santykiams. Tai – Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sritis. Taigi, Seimo narių tarpusavio santykių ir elgesio vertinimas nepatenka į lygių galimybių kontrolieriaus (–ės) kompetenciją“, – teigiama atsakyme, kurį Eltai raštu perdavė tarnybos atstovė ryšiams su visuomene Izabelė Švaraitė.

Visgi, tarnyba akcentuoja, kad Seimo nariai turėtų laikytis pagarbaus bendravimo ir vengti diskriminacijos ne tik tikėjimo, bet ir kitais pagrindais.

„Nepriklausomai nuo to, mūsų manymu, Seimo nariai ir narės turėtų bendrauti dalykiškai ir pagarbiai, vengti įžeidinėjimų ir replikų, skirtų pašiepti asmens tapatybės požymius, tokius, kaip lytis, amžius, seksualinė orientacija, religija ir kt.“ – nurodoma komentare.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę grupė Seimo opozicijos atstovų kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, prašydami įvertinti parlamentaro T. V. Raskevičiaus elgesį, mat, pasak jų, politikas tyčiojosi iš P. Gražulio religinių įsitikinimų.

Tarnybai išsiųstame rašte teigiama, kad kovo 29 d. vykusio specialiosios komisijos dėl P. Gražulio apkaltos posėdžio metu T. V. Raskevičius reikalavo kolegą atsakyti, ar šis tiki stebuklais. Rašte pridedama ir posėdžio stenogramos ištrauka.

„Dar kartą pakartoju klausimą, jūs tikite stebuklais ar ne?“ – P. Gražulio teiravosi T. B. Raskevičius.

„Aš esu krikščionis, tikiu stebuklais. Ir Kristus, gyvendamas Že­mėje, padarė labai daug stebuklų“, – Seimo nariui atsakė P. Gražulis.

„Tai Jėzus Kristus tą mygtuką ir spaudė“, – teatsakė „laisvietis“, omenyje turėdamas P. Gražulio balsavimą už kitą Seimo narį.

Būtent pastaroji remarka sukėlė klausimų dvidešimčiai Seimo narių, pasirašiusių kreipimąsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Rašte, remiantis Konstitucijos straipsniais, konstatuojama, kad „kiekvienas asmuo turi teisę išpažinti savo pasirinktą tikėjimą ir asmens laisvės negali būti varžomos jo tikėjimo pagrindu“. O T. V. Raskevičiaus klausimai, pažymima, „žemina tikinčio žmogaus orumą“.

Toks pats kreipimasis buvo adresuotas ir Seimo etikos sargams, kurie nutarė pradėti tyrimą dėl parlamentaro pasisakymų.