LLS protestuos prieš sausio sąmokslininko karjerą

Radikali politinė organizacija Lietuvos laisvės lyga (LLS) pakvietė į protestus prie Baltarusijos ir Rusijos ambasadų Vilniuje prieš 1991 metų sausio sąmokslininko paskyrimą Baltarusijos gynybos viceministru ir Rusijos spaudimą Latvijai.
Protestas prie Baltarusijos ambasados prieš "sausio 13-sios Vilniaus budelio" Vladimiro Uschopčiko paskyrimą gynybos viceministru įvyks pirmadienį 16 valandą.

Vėliau, 18 valandą, prie Rusijos ambasados bus protestuojama prieš "politinį 50 metų vergijoje laikytos Latvijos šantažą".

Kaip BNS korespondentą informavo Vilniaus savivaldybė, leidimą rengti abi protesto akcijas LLL yra gavusi.

Generolo V. Uschopčiko, kuris Lietuvoje kaltinamas taikių žmonių žudynių organizavimu per nepavykusį sovietų mėginimą įvykdyti perversmą Lietuvoje 1991 metų sausį, paskyrimas Baltarusijos viceministru anksčiau šį mėnesį sukėlė griežtai neigiamą valdžios, politikų ir visuomenės reakciją.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija perspėjo, kad tokie Baltarusijos žingsniai kenkia dvišalių santykių vystymuisi.

Į Rusijos kaltinimus dėl tariamų žmogaus teisių pažeidimų Latvijoje Lietuva oficialiai reagavo, prisijungdama prie ES pareiškimo, kuriame smerkiamas toks Rusijos spaudimas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (1)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.

Viešai darbo paprašęs 52-ejų vyras: aš negaliu patikėti (58)

Dar ketvirtadienį ašaras dėl sunkios gyvenimo lemties – darbo metu prarastų kairės rankos pirštų, sugadintos sveikatos ir skurdo – ašaras liejęs 52-ejų Artūras dabar netveria džiaugsmu. Jo prašymas buvo išgirstas.

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (534)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (62)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.