Po pusantros valandos trukusių diskusijų 7 VRK nariai balsavo, kad LLRA padaryti pažeidimai būtų pripažinti šiurkščiais, 4 buvo prieš ir 4 susilaikė.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir kai kurie kiti nariai teigė, kad LLRA, 477 asmenims išdalijusi benzino korteles po 50 litų ir jų tinkamai neapskaičiusi, padarė šiurkščių rinkimų tvarkos pažeidimų. Mat paaiškėjo, kad per 200 tūkst. litų vertės benzino kortelių panaudota jau pasibaigus rinkimų kampanijoms, nors jos apmokėtos iš specialiosios rinkimų sąskaitos.

"Atsižvelgiant į tai, kad suma viršija 200 tūkst. litų, manau, pažeidimus galima pripažinti šiurkščiais ir neskirti dotacijos", - sakė VRK narys Julius Jasaitis.

Jis priminė, kad VRK dėl to yra kreipusis į Generalinę prokuratūrą, atliekamas ikiteisminis tyrimas, bet greitai jis nebus baigtas.
VRK posėdyje dalyvavęs LLRA advokatas Juozas Čivilis tvirtino, kad benzino kortelės buvo skirtos agitatorių ir kandidatų kelionei apmokėti. Visos jos išdalytos per rinkimų kampanijas, tik žmonės nespėjo jų visų panaudoti.

"Mums reikėjo apvažiuoti visą Lietuvą, dalyvavome rinkimuose ir norėjome, kad visoje Lietuvoje būtų žinių apie partiją", - tvirtino LLRA atsakingoji sekretorė Vanda Kravčionok.

Tačiau ir ji, ir advokatas pripažino, kad kortelės apskaitytos aplaidžiai, tik pabrėžė, kad klaidos buvusios netyčinės, nepiktybinės.
"Reikėtų traktuoti kaip netvarkingą buhalterinę apskaitą. Žala valstybei nepadaryta. Per tokį trumpą rinkimų kampanijos laiką surinkti tokį didelį kiekį čekių fiziškai buvo neįmanoma", - partijos atstovams pritarė ir VRK narė Danutė Markeliūnienė.

VRK ir mokesčių inspektoriams LLRA užkliuvo dar pernai dėl "Lukoil" degalinių tinkle įsigytų benzino kortelių, kurios esą buvo išdalytos prezidento ir Europos Parlamento kampanijų metu partijos pagal panaudos sutartį išnuomotų automobilių savininkams.

Vilniaus apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija nustatė, kad ne visos kortelės grąžintos į degalines iki dokumentuose fiksuotos paskutinės kuro nurašymo dienos, o užklausus "Lukoil" dėl negrąžintų kortelių likimo paaiškėjo, kad jos panaudotos jau po rinkimų.

Tuo remdamiesi mokesčių inspektoriai padarė išvadą, kad benzino kortelės, kurių kaina įtraukta į kampanijos išlaidas, nebuvo panaudotos per politinę kampaniją.

Viena neoficialiai minėtų prielaidų - esą kortelės galėjo būti tiesiog išdalytos gyventojams, nors dovanos rinkėjams politinės kampanijos metu draudžiamos.

Per prezidento rinkimus pagal panaudos sutartį išsinuomotų automobilių savininkams degalų kortelių išdalyta už 10 tūkst. litų, per Europos Parlamento - už 390 tūkst. litų.

Trečiadienį VRK šių pažeidimų nepripažinus šiurkščiais, LLRA skirta 155 tūkst. litų valstybės dotacijos.

Daugiausia - 679 tūkst. litų - biudžeto lėšų gavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Socialdemokratų partijai teko 447 tūkst. litų, partijai "Tvarka ir teisingumas" - 377 tūkst. litų, Tautos prisikėlimo partijai - 245 tūkst. litų, Liberalų ir centro sąjungai - 237 tūkst. litų, Liberalų sąjūdžiui - 176 tūkst. litų, Valstiečių liaudininkų sąjungai - 159 tūkst. litų, Darbo partijai - 148 tūkst. litų, Naujajai sąjungai - 120 tūkst. litų.

Iš viso trečiadienį VRK dešimčiai partijų paskirstė 2,749 mln. litų pusmečio dotacijų.

Politinėms partijoms valstybės dotacijos skiriamos dukart per metus. Nuo 2008 metų jos sumažėjo beveik keturis kartus. 2008 metais pasidalijusios 20 mln. litų, šiemet partijos iš valstybės biudžeto tegaus apie 5,5 mln. litų.

Valstybės biudžeto dotacija paskirstoma partijoms, gavusioms ne mažiau kaip 3 proc. rinkėjų balsų pastaruosiuose Seimo bei savivaldybių tarybų rinkimuose, dotacijos dydis skaičiuojamas proporcingai gautam balsų skaičiui. Šiurkščių finansavimo tvarkos pažeidimų padariusioms partijoms dotacija neskiriama.

Dotacijos partijoms iš valstybės biudžeto skirstomos kasmet nuo 2000 metų.