Lietuvos diplomatui į Krymą galiausiai pavyko patekti traukiniu, kai anksčiau lėktuvui, kuriuo jis skrido, nebuvo duotas leidimas leistis Simferopolyje.

„Mieste juntama įtampa, žmonės įsitempę, yra eilės prie bankomatų, žmonės ima pinigus. Užimamos pramonės įmonės, kelios užimtos ir šiandien,“ - ketvirtadienio popietę BNS telefonu sakė Lietuvos diplomatas.

Pasak jo, Kryme be žinios yra dingę opozicijos atstovai, užfiksuota daugiau kaip 60 žurnalistų užpuolimo atvejų.

Giedrius Čekuolis
„Žmonės mušami ir gatvėje - pamato kamerą, ją atima, sudaužo, stengiamasi, kad būtų pateikiama kuo mažiau informacijos. Jau nuo šiandien žadama blokuoti ukrainietiškus kanalus. Tai tikrai paruošta ir gerai apgalvota Krymo okupacijos operacija, suduodami tiksliniai smūgiai“, - teigė G. Čekuolis.

Ambasadorius sakė susitikęs su vietos totoriais, kurie žada boikotuoti sekmadienį planuojamą referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos. Vakarai šio referendumo nepripažįsta, sakydami, kad jis pažeidžia Ukrainos Konstituciją, tarptautinę teisę ir vyksta okupacijos sąlygomis.

Pasak G. Čekuolio, Ukrainos valdžia Kryme faktiškai neveikia.

„Kai kuriems kitiems aukštiems pareigūnams iš Ukrainos ta apsišaukėliška valdžia yra pateikusi kriminalinį suėmimo orderį. Dalis slapstosi, dalis grįžę į Kijevą, nes čia Simferopolyje yra nesaugu“, - teigė diplomatas.

Jo teigimu, kasdien šimtai žmonių išvyksta iš Krymo, iš verslo įmonių atleidžiami žmonės, išvežamas privatus kapitalas.

„Ruošiamasi tai dienai x, kai Rusijos kariuomenė jau užsidės skiriamuosius ženklus“, - sakė G.Čekuolis.

Anot Lietuvos diplomato, kartu su juo Kryme lankėsi Prancūzijos, Švedijos bei Slovėnijos ambasadoriai. Kryme lieka ir Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.