Lietuva Vokietijos kanclerio vizitą laiko "istoriniu"

Trečiadienį į Vilnių su vienos dienos vizitu atvyks Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis (Gerhardas Šrioderis).
Tai bus pirmasis Vokietijos kanclerio vizitas Lietuvoje dvišalių santykių istorijoje.

G. Schroederis Vilniuje viešės apie septynias valandas. Jis susitiks su prezidentu Valdu Adamkumi, Seimo pirmininku Vytautu Landsbergiu, premjeru Andriumi Kubiliumi, verslo atstovais, apžiūrės sostinės senamiestį.

Vokietijos ambasados pranešime spaudai sakoma, kad kanclerio vizitas į Lietuvą "pabrėžia glaudžius abipusio pasitikėjimo santykius, egzistuojančius tarp Vokietijos ir Lietuvos".

Ambasada primena, kad 1991 metų rugsėjį Vokietija buvo viena pirmųjų valstybių, pripažinusių Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

Užsienio reikalų viceministras Vygaudas Ušackas G. Schroederio vizitą pavadino istoriniu, kuris, jo nuomone, parodo didėjantį Vokietijos dėmesį Baltijos regionui.

"Lietuva sveikina augantį susidomėjimą ir pareiškia esanti suinteresuota plėtoti ekonominius ryšius ir pritraukti Vokietijos investicijas", BNS sakė V. Ušackas.

Jis pažymėjo itin svarbų Vokietijos vaidmenį sėkmingai plečiant Europos Sąjungą.

"Taip pat be jos pritarimo sunku įsivaizduoti būsimą Lietuvos narystę NATO bei pačią Aljanso plėtrą", sakė UR eviceministras.

Jo teigimu, kanclerio vizitas svarbus, siekiant supažinti su Lietuvos pasiekimais ekonomikos, politikos ir saugumo srityse.

Pirmą kartą G. Schroederio vizitas į Baltijos šalis buvo numatytas praėjusių metų lapkričio viduryje, tačiau jis buvo atidėtas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergio ir R. Šimašiaus konfliktas: nenori būti jaunesniuoju broliu ir aptarnauti konservatorius

Liberalų sąjūdžiui gerokai naudingiau likti opozicijoje ir konfliktuoti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

V. Andriukaitis: atrodė jau visai blogai, bet po antro turo laukė dar baisesnis smūgis (38)

Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis palaukė rinkimų pabaigos, kad pasakytų viską, ką galvoja, apie savo kolegas, partijos rinkimų strategiją, partijos lyderį Algirdą Butkevičių bei galimą koaliciją su Valstiečių žaliųjų sąjunga.

Europos žmogaus teisių teismas panaikino nuosprendį už genocidą nuteistam Vytautui Vasiliauskui (9)

Po Strasbūro sprendimo, kuriame pasisakyta dėl genocido sąvokos taikymo nagrinėjant su okupacija kovojusių partizanų naikinimu susijusias bylas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo plenarinė sesija ketvirtadienį paskelbė, kad panaikina apkaltinamąjį nuosprendį už genocidą nuteistam buvusiam sovietų saugumo karininkui Vytautui Vasiliauskui.

KAM pristato leidinį apie pasipriešinimą okupuotoje teritorijoje (12)

Krašto apsaugos ministerija (KAM) parengė trečią leidinį pilietinio pasipriešinimo tema. Trečioje dalyje „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ dėmesys skiriamas piliečių elgesiui, kurie atsiduria agresoriaus okupuotoje teritorijoje.

Siūlo perpus mažinti Seimo vicepirmininkų skaičių (10)

Seimo narys konservatorius Jurgis Razma siūlo mažinti Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių nuo septynių iki trijų.