Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įspėja apie didėjantį pažeidžiamumą kibernetinėje erdvėje ir tiek valstybines institucijas, tiek privatų sektorių ragina tam skirti daugiau dėmesio.
Linas Linkevičius
© DELFI / Tomas Vinickas

L. Linkevičius nedrįso teigti, kad turime gerą ir patikimą apsaugos nuo programišių sistemą, tačiau, anot jo, tam skiriama vis daugiau resursų ir dėmesio.

„Ir ne tik mes – ir ES, ir NATO, ir visi mes suprantame, kad kibernetinės grėsmės egzistuoja mūsų akiratyje jau seniai ir mūsų dokumentuose apie grėsmių analizes, bet svarba vis auga ir pažeidžiamumas mūsų iš tikrųjų irgi didėja, kadangi tai elektronikos ir informacinių technologijų amžius. Mes kartais labai didžiuojamės, kad viskas pas mus elektroniškai vyksta, t. y. gražu, bet kartu ir pažeidžiamumas didėja. Turime tikrai adekvačiai skirti dėmesio – tiek valstybė, tiek privatus sektorius“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė diplomatijos vadovas.

ELTA primena, kad trečiadienio vakarą buvo įsilaužta į Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo interneto puslapį, kuriame paskelbta, kad Lietuva rengiasi okupuoti Kaliningradą.

Tinklapyje atsirado pranešimas, kad Baltijos valstybėse ir Lenkijoje vykstančių pratybų „Kardo kirtis“ tikslas yra pasirengti Kaliningrado srities aneksijai.

Informacija buvo pašalinta, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

„Birželio 10 d. Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo interneto puslapyje buvo paskelbta melaginga informacija apie šiuo metu Lietuvoje vykstančias tarptautines pratybas. Melaginga informacija pašalinta, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro analitikai pradėjo tyrimą dėl galimo įsilaužimo“, – rašoma ministerijos pranešime.

Pasak KAM, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo internetiniam puslapiui serverį suteikia privati bendrovė, kuri prižiūri jo veikimą bei atsako už jo saugumą.

Kovoti su propaganda draudimais nėra geriausias būdas

Prakalbus apie galimybes stabdyti dar vieno rusiško kanalo retransliacijas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad kanalų uždraudimas nėra geriausiais būdas kovoti su propaganda, ir siūlo kurti kokybiškas alternatyvas.

Ministras nesiėmė vertinti teismų sprendimų, kuriais draudžiami rusiški kanalai, tačiau atkreipė dėmesį į tai, kad tai turi būti daroma griežtai laikantis ne tik nacionalinės, bet ir Europos Sąjungos teisės.

„Bet apskritai aš tikrai nemanau, kad tai yra būdas kovoti su propaganda draudžiant kažką, nepaisant to, kad tai net ne informacijos šaltiniai, ko gero, kažkokio melo skleidimo taškai. Bet vis dėlto draudimais mes neišspręsime situacijos. Mes turime sukurti prielaidas pasiūlai, (...) kokybiškai informacijai, alternatyvai, kad žmonės galėtų rinktis, ir tokiu būdu spręsti šią problemą“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė diplomatijos vadovas.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija trečiadienį pranešė surinkusi pakankamai duomenų dėl dar vieno rusiško kanalo pažeidimų, jo retransliacijos gali būti uždraustos artimiausiu metu. Koks tai kanalas neįvardijama, sprendimą tikimasi priimti po birželio 20 d.

Šiuo metu visiškas transliacijų draudimas galioja kanalui „RTR Planeta“, kurios retransliavimas trims mėnesiams sustabdytas balandį.

Ketvirtadienį Lietuvoje pradedama transliuoti Ukrainos televizija „Ukraine Today“. Pasak L. Linkevičiaus, „Ukraine Today“ šalia „Europos laisvojo radijo“, kitų projektų yra sveikintinos alternatyvos ir „kelias, kuriuos reikėtų eiti“.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (90)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (87)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (1)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Turkijoje turistus įbaugino siaučiantis virusas (11)

Viešumoje paniką sukėlė informacija apie Turkijoje siaučiantį Koksaki virusą ir jo sukeltos...

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (5)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko...

Atlikėja A. Vedrickaitė susilaukė pirmagimio ir jau išrinko vardą

Žinoma atlikėja Augustė Vedrickaitė kartu su savo širdies draugu Marijumi Šeiboku susilaukė...

Pasižvalgė po azijietiško restorano užkulisius: retas europietis išdrįstų paragauti vietinių pasididžiavimu laikomų patiekalų (4)

Keliaudamas po Pietryčių Aziją sutikau tikrą azijietiškos virtuvės guru Josefą Sagemüllerį....

Šnekos apie emigraciją – tik žodžiai: likę Lietuvoje šie specialistai gauna ir 2 tūkst. eurų (83)

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, visuomenėje plačiai paplitusi...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis (4)

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (19)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...