IX forte pristatoma Anos Frank istorija

Ketvirtadienį Kauno IX forto muziejuje atidaryta paroda apie nacių mirties stovykloje žuvusią žydų mergaitę Anną Frank (Ana Frank), kurios išlikę dienoraščiai sukrėtė pasaulį.
Kaip pranešė Kauno savivaldybė, paroda "Anos Frank istorija - pamoka nūdienai" siekiama informuoti visuomenę apie žydų tautos tragediją karo metais.

Ana Frank kartu su tėvais ir vyresne seserimi Margo gyveno Frankfurte prie Maino. Ketvirtajame dešimtmetyje Vokietijoje į valdžią atėjus Adolfui Hitleriui, Frankų šeima, kaip ir daugelis kitų žydų, pasitraukė į užsienį ir pasislėpė Amsterdame.

1940 metų gegužę Olandiją užėmę vokiečiai ėmė persekioti žydus. Anos šeima slapstėsi iki 1944 m. rugpjūčio, kai juos kažkas išdavė. Ana ir Margo pateko į nacių mirties stovyklas, kur mirė 1945 metų balandį. Gyvas liko tik mergaičių tėvas Otto Frankas (Oto Frankas).

Slėptuvėje Ana 26 mėnesius rašė dienoraštį, kuris vėliau tapo vienu garsiausių dokumentų apie Antrojo pasaulinio karo baisumus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (43)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (83)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (82)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (314)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.