Apie tai Teisingumo ministerija pranešė Vyriausiajai rinkimų komisijai. Pagal galiojančią tvarką, šios 12 partijų artimiausius metus negalėtų dalyvauti rinkimuose, jei tokie vyks.

Taip pat pagal Civilinio kodekso nuostatas toms politinėms partijoms, kurios narių sąraše neturi daugiau nei 1000 pilnamečių veiksnių Lietuvos piliečių, gali būti inicijuojama likvidavimo procedūra. Tačiau tai gali būti daroma tik tuomet, jei pati politinė partija kreipsis į Juridinių asmenų registrą su prašymu ją likviduoti. Valstybė inicijuoti neveikiančios politinės partijos likvidavimo realiai negali nei tuomet, kai ji neatitinka keliamų reikalavimų, nei tuomet, kai partijos apskritai ignoruoja reikalavimą kasmet pateikti savo sąrašus patikrinimui.

Atsižvelgiant į tai, teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlys nustatyti aiškią neveikiančių partijų likvidavimo procedūrą, siekiant, kad politinėje arenoje neliktų „mirusių“ partijų, jų egzistavimas neklaidintų visuomenės, o registruose nebūtų kaupiama klaidinga informacija.

Teisingumo ministerija šiuo metu peržiūri esamus teisės aktus ir siūlys inicijuoti Civilinio kodekso, Politinių partijų įstatymo bei kitų teisės aktų pakeitimus, numatant, kad Juridinių asmenų registras, nesikreipdamas į teismą, galėtų inicijuoti partijos likvidavimą jei ši dvejus metus iš eilės nepateiks Teisingumo ministerijai savo narių sąrašų.

Šiuo metu įstatymai numato, kad pradėjus likvidavimo procedūrą, partija negali kelti kandidatų Seimo ir savivaldybių tarybų rinkimuose.

Prievolę politinėms partijoms kiekvienais metais iki kovo 1 d. Teisingumo ministerijai pateikti savo narių sąrašus numato Politinių partijų įstatymas. Partijoms, kurios dalyvavo 2011 m. Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimuose (iš viso jų – 23) savo narių sąrašų Teisingumo ministerijai papildomai pateikti nereikėjo, kadangi jos tai padarė prieš rinkimus.

Šiuo metu Lietuvoje yra įregistruota 40 politinių partijų, 4 iš jų jau yra likviduojamos.