Pasak vidaus reikalų viceministro Elvino Jankevičiaus, šeimą sudaro 2 mažamečiai vaikai, aukštesniąją vadybos mokyklą baigęs vyras, turintis vadybos ir statybų darbo patirties, moteris nėra dirbusi, šeima kalba angliškai.

Graikijos pareigūnų pateiktas pabėgėlių sąrašas buvo ilgesnis, tačiau, atlikus saugumo patikrinimus, nuspręsta į Lietuvą perkelti tik vieną šeimą. Kol kas jokių naujų duomenų apie kitus atvykti galinčius žmones nėra.

„Bus užpildyti dokumentai, kurių reikia dėl prieglobsčio suteikimo, ir jie važiuos į Ruklos pabėgėlių centrą“, – Eltai atvykimo išvakarėse sakė vidaus reikalų ministro patarėjas Tomas Beržinskas.

Siekiant kuo greičiau integruoti atvykstančius asmenis į visuomenę, prieglobsčio prašytojai Ruklos centre bus apgyvendinami 3, o ne 6 mėnesius ir vėliau bus perkeliami į pasirinktą savivaldybę, kur integracinė pagalba jiems bus teikiama dar 12 mėnesių. Su pabėgėlių perkėlimo ir integracija susijusios išlaidos Lietuvai bus kompensuojamos iš ES lėšų.

Komentuodamas pabėgėliams skirtų išmokų dydį, Premjeras Algirdas Butkevičius pabrėžė greitos integracijos svarbą.

„Jeigu integravimasis į visuomenę bus labai greitas, tai, manau, ir tų išmokų dydis bus pakankamas“, – LRT radijui antradienį sakė A. Butkevičius.

Pabėgėlių priėmimo centre integracijos laikotarpiu kiekvieną mėnesį mokama piniginė pašalpa maistui ir smulkioms išlaidoms, kurią sudaro 71 euras. Savivaldybės teritorijoje integracijos laikotarpiu asmenims mokama mėnesinė piniginė išmoka būtiniausioms reikmėms: vienam asmeniui – 265,2 euro; dviejų asmenų šeimai – 326,4 euro; 3 asmenų šeimai – 489,6 euro; jeigu šeimoje yra daugiau kaip trys asmenys – kiekvienam asmeniui papildomai skiriama 61,2 euro.

Lietuva iš viso įsipareigojo priimti 1 105 karo pabėgėlius iš Sirijos, Irako, Eritrėjos ir kitų šalių. Šiemet daugiau prieglobsčio prašytojų sulaukti nesitikima.