Be JAV leidimo zenitiniai pabūklai nepateks į trečias šalis

 (3)
Lietuvos Vyriausybė nutarė garantuoti, kad iš Švedijos gaunama zenitinių pabūklų įranga nebus perduota trečiosioms šalims be išankstinio JAV sutikimo.
Trečiadienį vykusiame ministrų kabineto posėdyje įgaliojimai pasirašyti šiuos įsipareigojimus patvirtinantį dokumentą suteikti krašto apsaugos ministrui Česlovui Stankevičiui.

KAM informavo BNS, kad šiuos pabūklus iš JAV gavusi Švedija taip pat buvo prisiėmusi analogiškus įsipareigojimus dėl įrangos perdavimo trečiosioms šalis. Todėl, gaudama ginkluotę, Lietuva perima ir įsipareigojimus.

Sutartį dėl zenitinių pabūklų įrangos Lietuva ir Švedija pasirašė šių metų vasarį.

Pasak KAM, perduodama įranga yra pabūklai, apžvalgos radarai ir bangų perdavimo vamzdis. Įranga bus perduota kuriamam Lietuvos kariuomenės Priešlėktuvinės gynybos batalionui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (199)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (486)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.