Baltarusijoje įsigalioja tranzitinių vizų režimas

Vizų nereikės tik Lietuvos piliečiams, vyresniems nei 60 metų.

Tranzitinės vizos išduodamos Baltarusijos konsulate Vilniuje, pateikus pasą, anketą su 1 nuotrauką bei trečiosios šalies, į kurią vykstamą, vizos kopiją. Mokestis už vizos išdavimą priklauso nuo jos galiojimo bei išdavimo laiko.

Vizos nebus išduodamos pasienyje, todėl asmenys, vyksiantys į Rusiją ir kitas NVS šalis po gegužės 1-sios, privalo pasirūpinti vizomis iš anksto.

Asmenys, kurie į Rusiją vyks iki gegužės 1-sios, tačiau išvyks iš jos jau po tranzitinių vizų įvedimo, turi kreiptis į Baltarusijos diplomatinę atstovybę Maskvoje ar kituose miestuose.

Išimtinais atvejais dėl vizų išdavimo bus sprendžiama Vizų ir registracijos skyriuje Minske.

Šių metų kovo viduryje Baltarusija netikėtai įvedė vizų režimą tranzitiniams keliautojams, turintiems Rusijos vizą. Po Lietuvos URM pareikšto protesto vizų įvedimas buvo sustabdytas.

Sumaištį dėl vizų sukėlė Baltarusijos sprendimas sustabdyti 1992 metų NVS šalių sutarties "Dėl abipusio vizų pripažinimo" veikimą. Tokį sprendimą priėmė daugelis NVS šalių, įskaitant ir Rusija.

Pagal šią sutartį, Lietuvos, kaip ir kitų šalių piliečiai, turėdami Rusijos vizas, galėjo be vizų tranzitu vykti per Baltarusijos teritoriją.

Lietuva ir Baltarusija nėra susitarusios dėl bevizio režimo, tačiau pagal Lietuvos ir Baltarusijos laikinąjį susitarimą dėl piliečių kelionių Lietuvos vizų nereikalaujama iš pasienio gyventojų, vyresnių nei 60-ties metų asmenų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

M. Jastramskis: susijungę į koaliciją su „valstiečiais“ socialdemokratai gali išnykti (1)

Jei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarytų valdančiąją koaliciją su Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), tikėtina, kad per kitus rinkimus pastaroji išnyktų kaip reikšminga partija iš Lietuvos politinės sistemos. Taip LRT RADIJUI sako politologas Mažvydas Jastramskis. Su juo nesutinka politologas Bernaras Ivanovas. Anot jo, tikimybė, kad žalieji dėl koalicijos bandys tartis su socialdemokratais, o ne su konservatoriais daug didesnė.

R. Karbauskis nesako, ką siūlys į premjerus (22)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sako, kad derėtis kvies konservatorius ir socialdemokratus. LVŽS kol kas neatskleidžia, kas gali būti siūlomas į premjerus.

R. Karbauskis: esu tikras, kad prezidentė supranta, kokia yra tautos valia (48)

Seimo rinkimus reikšminga persvara laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis sako esąs tikras, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė supranta, kokia yra tautos valia.

G. Landsbergis: atsiprašau, kad pavyko taip, kaip pavyko (367)

Seimo rinkimuose Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) laimėjo kur kas mažiau mandatų, negu tikėjosi ir užėmė antrą vietą. Pirmininkas Gabrielius Landsbergis stebėjosi, kad į parlamentą pateko daug žmonių, nepažįstamų ne tik oponentams, bet ir juos rėmusiai partijai.

Prezidentė kviečia susitikti rinkimus laimėjusių partijų lyderius (82)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pranešė pirmadienį kviečianti susitikti laimėjusių rinkimus partijų lyderius.