A.Sysas - prieš ministrę I.Degutienę

 (4)
Seimo socialdemokratų frakcijos ir "Sodros" tarybos narys Algirdas Sysas teigia, kad iš užimamų pareigų turi pasitraukti socialinės apsaugos ir darbo ministrė Irena Degutienė, kuri tiesiogiai vadovauja "Sodrai".
"Metus ji (I. Degutienė - BNS) buvo tiesioginė pono Kuncos viršininkė, tai kodėl neatsistatydina?", trečiadienį spaudos konferencijoje teigė A. Sysas.

Vyriausybė Vinco Kuncos atleidimą iš užimamų pareigų patvirtino pirmadienį.

Pasak A. Syso, šioje situacijoje atpirkimo ožiu tapo "Sodros" valdybos pirmininkas, kuriam tiesiogiai vadovavo I. Degutienė, kuris, beje, be ministrės žinios negalėjo pasirašyti įsakymų.

Seimo narys tvirtino, kad būtent socialinės apsaugos ir darbo ministrė yra atsakinga už socialinės apsaugos politiką, kuria negalima džiaugtis dėl didėjančio nedarbo bei galiojančių ar parengtų įstatymo projektų.

A. Syso nuomone, atsakomybę "dėl tų optimistinių, rožinių ("Sodros" - BNS) biudžetų, kurie buvo tvirtinami kiekvienais metais" turėtų prisiimti ir Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Birutė Visokavičienė.

Tačiau Seimo narys mano, kad V. Kunca iš užimamų pareigų reikėjo atleisti dar seniau.

Vyriausybė paskelbė, kad po savaitės - tai turėtų būti kitą pirmadienį - paskirs naują "Sodros" direktorių.

"Tai kaip jis bus skirtas? Ar vėl tiktai nuspręs ministrė ar ministras pirmininkas, ar bus laikomasi tam tikrų žaidimo taisyklių, kurios lyg tai įtvirtintos įstatymuose", teigė A. Sysas.

Pasak jo, šį penktadienį "Sodros" trišalės tarybos posėdžio darbotvarkėje nenumatyta svarstyti naujos fondo direktoriaus kandidatūros.

Seimo narys sakė nenustebs, jei "vadovauti "Sodrai" bus paskirtas žmogus, kuris pasakys, kad atėjo nepadidinti įmokų surinkimo, o atėjo tam, kad sujungti socialinio draudimo biudžetą su valstybės biudžetu". Pasak A. Syso, tai padaryti norima dėl geresnio įmokų surinkimo į "Sodros" biudžetą nei į valstybės.

A. Syso nuomone, vadovo pakeitimas neišspręs finansinių "Sodros" problemų. Jis siūlo gautomis už parduotas "Lietuvos telekomo" akcijas lėšomis pirmiausia dengti "Sodros", Sveikatos draudimo ir Bankrutuojančių įmonių fondo skolas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (196)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (66)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.

Būsima koalicija: kas nori valdžios, o kas tik apsimeta? koalicija paaiškės jau penktadienį? (484)

Prasidėjusios konsultacijos su „valstiečiais“ dėl būsimos valdančiosios koalicijos praėjo strigti jau pačią pirmą dieną. Buvęs konservatorių (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius po daugiau nei valandą trukusio pokalbio su „valstiečių“ konsultacine grupe jį apibūdino vienu žodžiu – „migla“.

L. Linkevičius: valdžia olandams turi paaiškinti, ką iš tiesų reiškia Asociacijos susitarimas su Ukraina (93)

Nyderlandų vyriausybė ir parlamentas turi paaiškinti Asociacijos su Ukraina susitarimo skeptikams, kad jų referendume kelti nuogąstavimai neturi pagrindo ir nėra susiję su pačiu susitarimu, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.