Galutinį sprendimą, ar perkelti, šią darbo dieną tikimasi priimti ateinančią savaitę.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valstybės sekretorius Rimantas Kairelis DELFI sakė, kad dėl šios idėjos tebuvo diskutuota ir galutinis sprendimas dar nėra priimtas.

„Darbo našumas šią dieną greičiausiai nebūtų didelis", - pripažino jis.

Ministerijos sekretoriaus teigimu, nors Darbo kodeksas leidžia perkelti darbo dienas, tačiau, darbo dieną perkėlus į įprastinę poilsio, gyventojams tenka dirbti daugiau nei 40 val. per savaitę ir šešias darbo dienas.

R. Kairelio duomenimis, kitais metais nėra kitų darbo dienų, kurias būtų galima perkelti į nedarbo dieną ir taip prailginti savaitgalį.

2009 m. apskritai lietuviai turės mažiau ilgųjų savaitgalių nei šiemet. 2008 m. jų yra devyni, paskutinysis bus per Kalėdas.

Šiuo metu Lietuvoje dar galioja tvarka, pagal kurią su savaitgaliu sutampančios šventinės dienos perkeliamos į artimiausią darbo dieną. Tačiau naujai formuojama centro-dešiniųjų Vyriausybė yra žadėjusi šio dienų perkėlimo atsisakyti.

DELFI primena, kad liepą Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas, pagal kurias visada sekmadieniais švenčiamos Motinos, Tėvo ir pirmoji šv. Velykų diena nebūtų kompensuojamos laisvu pirmadieniu.

Motinos diena minima pirmąjį gegužės sekmadienį, neseniai valstybine švente paskelbta Tėvo diena – pirmąjį birželio sekmadienį.

Pagal 2005 m. pabaigoje įteisintą tvarką, tais atvejais, kai valstybės šventės sutampa su savaitgaliais, poilsio dienos perkeliamos į artimiausią po jų einančią darbo dieną.