VTEK trečiadienį konstatavo, kad R.Vygantas sprendė žmonos brolio ir jo sutuoktinės tarnybos eigos klausimus, priiminėjo tarnybinius sprendimus dėl bendrovės "Ūrus ir Ko", kurioje dirbo jo sūnus, bendrovės "Utenos antrinis popierius", bendrovės "Žalvaris", kuriose dirba jo sutuoktinė, bei bendrovės "Krisminda", kurios akcininkai ir darbuotojai yra R.Vyganto sūnus su sutuoktine.

"Konstatuota, kad toks R.Vyganto elgesys prieštarauja įstatymo nustatytai prievolei vengti interesų konflikto, elgtis taip, kad net nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, ir pažeidžia pareigą nusišalinti kilus interesų konflikto situacijai", - teigiama VTEK sprendime.

Tarnybinės etikos sargai rekomendavo aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui spręsti klausimą dėl griežčiausios tarnybinės nuobaudos - atleidimo iš pareigų R.Vygantui skyrimo.

Ministro patarėjas Tomas Beržinskas BNS ketvirtadienį sakė, kad remiantis VTEK sprendimu bus sudaryta komisija, kuri ištirs padėtį ir pateiks ministrui rekomendacijas, galutinį sprendimą dėl nuobaudos skyrimo Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriui priims G.Kazlauskas.

"Ministras sakė, kad į šį atvejį bus pažiūrėta principingai", - G.Kazlausko žodžius perdavė patarėjas.

Anot jo, ministerijos tyrimas turėtų trukti ne mažiau kaip dvi savaites.

Utenos aplinkosaugininką VTEK apskundė bendrovė "Ūrus ir Ko". Jos atstovai apkaltino R.Vygantą naudojantis tarnybine padėtimi ir taip formuojant šeimyninę atliekų verslo imperiją bei susidorojant su potencialiais konkurentais. Skundą verslininkai nusiuntė ir prokurorams.

Pats Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius savo interesų deklaracijoje kaip galimą interesų konflikto šaltinį buvo nurodęs žmonos Linos Vygantienės darbovietes "Utenos antrinis popierius" ir "Žalvaris", jos brolį Leoną Laucių, kuris dirba R.Vyganto vadovaujamame departamente, sūnų Mindaugą Vygantą ir jo sutuoktinę Kristiną Vygantienę, kurie dirba įmonės "Krisminda" bei yra jos akcininkai.