Toks bandymas padėti savo sūnui Edvinui Kazlauskiui Šiaulių apylinkės teismo teisėjai Virginijai Kazlauskienei kainavo ne tik darbą, bet ir reputaciją – apie jos sūnaus įvykdytus nusikaltimus plačiai rašė šalies žiniasklaida, o nuo E. Kazlauskio nukentėję žmonės net surengė piketą prie V. Kazlauskienės darbovietės.

Savo noru teisėjo mantiją nusivilkusi V. Kazlauskienė įsidarbino advokate, tačiau jos praeities nuodėmės yra tokios didelės, kad Lietuvos advokatūra nutarė ją laikinai nušalinti nuo tokio darbo. Toks sprendimas buvo priimtas po teismo nuosprendžio – byloje dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi V. Kazlauskienė buvo pripažinta kalta.

Apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo ir teisėjos sūnus, o buvusiam Telšių rajono apylinkės teismo pirmininkui Rimantui Žilevičiui baudžiamasis procesas buvo nutrauktas dėl senaties. Tuo metu V. Kazlauskienės kolega, teisėjas Žilvinas Astrauskas, atsakomybės neišvengė – jis taip pat buvo nuteistas.

Tačiau tokia baigtis netenkina nei V. Kazlauskienės, nei jos sūnaus, nei atsakomybės išvengusio R. Žilevičiaus – jie apskundė Kauno apygardos teismo nuosprendį. Jų skundus ketvirtadienį pradėjo nagrinėti Lietuvos apeliacinis teismas.

Buvusi teisėja ir jos sūnus savo skunduose nurodė, kad buvo nuteisti nepagrįstai, o bylą nagrinėjęs teismas netinkamai ištyrė ir įvertino byloje surinktus įrodymus, teismo padarytos išvados neatitinka byloje nustatytų aplinkybių, o jų kaltė pagrįsta tik prielaidomis ir neteisėtai surinktais įrodymais.

Išteisinamąjį nuosprendį prašo priimti ir buvęs V. Kazlauskienės kolega Ž. Astrauskas.

Tuo metu R. Žilevičius prašo panaikinti nuosprendį dėl V. Kazlauskienės nuteisimo, nes esą iš teismo verdikto galima susidaryti įspūdį, kad taip buvo įrodyta ir jo kaltė dėl kyšio priėmimo. Už tai, kad teismo pirmininkas nesilaikytų bylų paskirstymo tvarkos, jam buvo duotas alkoholinio gėrimo butelis, tačiau V. Kazlauskienė ir R. Žilevičius teigia, kad tai tebuvo tik dovana gimtadienio proga.

Kauno apygardos teismas yra nusprendęs, kad V. Kazlauskienė, veikdama su savo sūnumi Edvinu, norėdami padėti šio bičiuliui Kęstučiui Jaraminui administracinėje byloje išvengti atsakomybės už du Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus arba būti nubaustam mažesne nuobauda, sukurstė Ž. Astrauską piktnaudžiauti tarnybine padėtimi.

Nustatyta, kad V. Kazlauskienė kolegai davė patarimus, kaip išspręsti administracinę bylą, dėl to K. Jaraminui byloje buvo skirta labai švelni nuobauda.

Pasak teismo, tokiais V. Kazlauskienės ir Ž. Astrausko veiksmais buvo pažemintas teisėjo vardas, pakenkta teismo autoritetui ir tuo pačiu padaryta didelė žala valstybei.

Palenkęs Ž. Astrauską padaryti šį nusikaltimą buvo kaltinamas ir K. Jaraminas, tačiau įrodymų, patvirtinančių jo dalyvavimą nusikalstamos veikos padaryme, nenustatyta, todėl teismas jį išteisino.

V. Kazlauskienė buvo kaltinta ir tuo, kad kavinėje už pageidaujamą sprendimą, kad vieno asmens civilinė byla būtų paskirta pageidaujamam teisėjui, bylų skirstymą vykdančiam Telšių rajono apylinkės teismo pirmininkui R. Žilevičiui davė kyšį – alkoholinio gėrimo butelį.

Bylą nagrinėjant teisme kaltinamieji savo kaltę neigė, tačiau jų kaltė padarius inkriminuojamas nusikalstamas veikas yra įrodyta liudytojų parodymais ir kitais byloje esančiais įrodymais.

Teismas V. Kazlauskienei yra skyręs pusantrų metų laisvės atėmimo, o jos sūnui – trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmes. Jų vykdymas buvo atidėtas metams ir nustatyta baudžiamojo poveikio priemonė bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiui – neišvykti už gyvenamos vietos ribų ilgiau kaip septynioms paroms.

Tuo metu Ž. Astrauskui uždrausta valstybės tarnyboje dirbti trejus metus.

V. Kazlauskienės ir Ž. Astrauskas iš teisėjų pareigų savo noru pasitraukė 2011-ųjų gegužės pabaigoje. Ž. Astrauskas pareiškė, kad teisėjo mantiją nusivelka dėl sveikatos būklės, o V. Kazlauskienė priežasčių nenurodė, tik prašė atleisti savo noru.

Teisėja V. Kazlauskienė iš darbo išėjo tuomet, kai buvo sulaikytas jos sūnus. Gegužės pabaigoje Šiaulių apygardos prokuratūra patvirtino, kad sulaikyta organizuota plėšikų grupė, kurioje buvo ir teisėjos sūnus E. Kazlauskis – paaiškėjo, kad jis su bendrais yra ne kartą apiplėšęs turtingesnius Šiaulių miesto ir rajono gyventojus.

Paaiškėjo, kad tuo metu, kai V. Kazlauskienės sūnų dėl plėšimų buvo sulaikę policijos pareigūnai, teisėja skambino jo suėmimo klausimą nagrinėjančiai kolegei ir prašė nesuimti. Ikiteisminio tyrimo teisėja savo sprendimą dėl suėmimo priėmė ne iš karto – atidėjo kitai dienai, o tada paskelbė, kad E. Kazlauskį vis dėlto suima. Tik ne 30 d., kaip prašė prokuroras, o 10 d.

Telšių teismo pirmininkas iš pareigų pasitraukė 2011-ųjų lapkritį.