Kokių socialinių garantijų netenkama dirbant puse etato?

 (1)

Klausimas:Kokių socialinių garantijų (darbo stažo, atostogų trukmės, ligos pašalpos ir pan.) netenka darbuotojas, įmonėje dirbantis puse etato?

Atsakymas: Pirmiausia norėtųsi atkreipti Jūsų dėmesį, kad dabar galiojančiuose teisės aktuose vietoj sąvokos "etatas" vartojamos sąvokos "visa darbo diena" arba "ne visa darbo diena". LR Vyriausybė 1995 01 09 nutarimu Nr. 21 patvirtino "Ne visos darbo dienos arba savaitės darbo laiko nustatymo tvarką".

Joje nurodoma, kad "darbas ne visą darbo laiką neapriboja darbuotojo teisių nustatant jiems kasmetinių atostogų trukmę, apskaičiuojant darbo stažą ir įgyvendinant kitas darbo teises" (7 punktas).

Taigi darbuotojo darbo dienos trukmė neturi įtakos LR teisės aktais nustatytam socialinių garantijų taikymui, t.y. toks darbuotojas nepraranda teisės į jokias socialines garantijas. Tačiau tokio darbuotojo darbas apmokamas proporcingai dirbtam laikui arba atliktam darbui, t.y. jo darbo užmokestis sumažėja.

Konsultacijas rengia UAB "Pačiolis", tel. Vilniuje 700688

UAB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Teisė

Skandalas Generalinėje prokuratūroje: įtariama, vienas vadovų buvo neblaivus (72)

2014 balandžio mėn. 16 d. 12:39
Alkoholis gali sugriauti aukštas pareigas užimančio Generalinės prokuratūros pareigūno karjerą.

Aukščiausiojo Teismo teisėja S. Rudėnaitė: mes neturime vaikytis visuomenės meilės (100)

2014 balandžio mėn. 13 d. 19:00
Sigita Rudėnaitė
NTA
Ten, kur du pešasi, vienas visuomet liks nuskriaustas. Todėl teisėjai neturėtų tikėtis, kad pralaimėjusieji ims juos mylėti.

Klausk teisininko: kaip apskaičiuojami mokesčiai už paveldėtą nekilnojamąjį turtą? (21)

2014 balandžio mėn. 13 d. 15:00
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> kaip apskaičiuojami mokesčiai už paveldėtą nekilnojamąjį turtą?
K. Cemnolonskio nuotr.
Kokius mokesčius turėčiau mokėti už nekilnojamą turtą, perimtą pagal tėvo testamentą?

Klausk teisininko: ar savivaldybės gali steigti UAB? (25)

2014 balandžio mėn. 12 d. 12:00
Ar savivaldybės gali įsteigti uždarąją akcinę bendrovę (UAB)? Turėdamos UAB (net ir 100 proc. akcijų) jos slepia, nesuteikia prašant finansinės ir kt. informacijos savivaldybės gyventojams, o juk savivaldybės turtas yra ir savivaldybės gyventojų turtas ir gyventojai gali domėtis ir rūpintis.

Bliūkšta įstatymas dėl neteisėto praturtėjimo atnaujinta 15.50 (180)

2014 balandžio mėn. 11 d. 13:14
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Plenarinė sesija (net penkiolika teisėjų) neteisėtu būdu turtus susikrovusiems korumpuotiems valstybės tarnautojams, nusikaltėliams ir jų artimiesiems siunčia gerą žinią, galinčią padėti išsaugoti turtą.