Kokių socialinių garantijų netenkama dirbant puse etato?

 (1)

Klausimas:Kokių socialinių garantijų (darbo stažo, atostogų trukmės, ligos pašalpos ir pan.) netenka darbuotojas, įmonėje dirbantis puse etato?

Atsakymas: Pirmiausia norėtųsi atkreipti Jūsų dėmesį, kad dabar galiojančiuose teisės aktuose vietoj sąvokos "etatas" vartojamos sąvokos "visa darbo diena" arba "ne visa darbo diena". LR Vyriausybė 1995 01 09 nutarimu Nr. 21 patvirtino "Ne visos darbo dienos arba savaitės darbo laiko nustatymo tvarką".

Joje nurodoma, kad "darbas ne visą darbo laiką neapriboja darbuotojo teisių nustatant jiems kasmetinių atostogų trukmę, apskaičiuojant darbo stažą ir įgyvendinant kitas darbo teises" (7 punktas).

Taigi darbuotojo darbo dienos trukmė neturi įtakos LR teisės aktais nustatytam socialinių garantijų taikymui, t.y. toks darbuotojas nepraranda teisės į jokias socialines garantijas. Tačiau tokio darbuotojo darbas apmokamas proporcingai dirbtam laikui arba atliktam darbui, t.y. jo darbo užmokestis sumažėja.

Konsultacijas rengia UAB "Pačiolis", tel. Vilniuje 700688

UAB
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Teisė

Po tragedijos „Vichy“ vandens parke – šokiruojantis prisipažinimas: nesaugu buvo dvi savaites (84)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 12:17
Dėl tragedijos Vilniaus „Vichy“ vandens parke, kai savo močiutės akivaizdoje į vandens nutekėjimo angą buvo įtraukta mažametė mergaitė, aiškėja, kad parke nesaugu galėjo būti net dvi savaites.

Teismas atvers D. Ulbinaitės bylą (45)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 06:55
Teismas atvers D. Ulbinaitės bylą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Vilniaus apylinkės teismas turėtų atsiversti baudžiamąją bylą dėl slaptos informacijos nutekinimo, kurioje nusikalstamų veikų padarymu kaltinama buvusi prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja, atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Klausk teisininko: ar paveldėsiu vyro turtą po jo mirties? (45)

2014 rugsėjo mėn. 21 d. 19:00
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> ar paveldėsiu vyro turtą po jo mirties?
K. Cemnolonskio nuotr.
Norėčiau sužinoti dėl turto paveldėjimo. Gyvenu antroje santuokoje nuo 2000 m., turiu du sūnus iš pirmos santuokos, vyras taip pat turi du sūnus, vaikai gyvena savarankiškai turi savo šeimas. Tuokiantis 2000 m. tik vienas mano sūnus buvo nepilnametis (16 m.).

Klausk teisininko: ką daryti, jei skolininkas neatiduoda skolos už įsigytą butą? (14)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 10:00
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> ką daryti, jei skolininkas neatiduoda skolos už įsigytą butą?
A. Klimavičiūtės nuotr.
Pardaviau butą išsimokėtinai. Sudarėme sutartį pas notarą. Sutarėme, kad per tris metus išmokės sutartą sumą. Ką man reikės daryti, jei iki nurodytos datos nesumokės pinigų?

Vilniaus vicemero R. Adomavičiaus byloje paviešinti slapti STT įrašai (23)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 22:30
Pagrindinis liudytojas korupcija įtariamo Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus byloje Darius Norkus lankėsi Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) ir jos pareigūnui skundėsi dėl savo nesėkmių civilinėse ir baudžiamosiose bylose. Vizito metu liudytojas išreiškė nerimą dėl savo ateities bei negrąžinamos R.Adomavičiaus skolos jam, rodo ketvirtadienį teisme paviešinti įrašai.