Kauno apygardos prokuratūros vadovas Kęstutis Betingis traukiasi iš tarnybos prokuratūroje.
Kęstutis Betingis
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Kadenciją baigiančiam Kauno apygardos prokuratūros vadovui Kęstučiui Betingiui buvo siūlomos kitos - laisvos žemesnės prokuroro pareigos Generalinėje bei kitose prokuratūrose, tačiau jis nesutiko, BNS trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

"Įstatymas numato, kad pasibaigus skyrimo į pareigas laikotarpiui (kadencijai), prokuroras jo sutikimu be atrankos perkeliamas į prokuroro pareigas prokuratūroje, kurioje jis ėjo vyriausiojo prokuroro ar jo pavaduotojo pareigas, arba jo sutikimu - kitoje teritorinėje prokuratūroje. Šiuo pagrindu prokuroras negali būti paskirtas į vyriausiojo prokuroro ar jo pavaduotojo pareigas, bet gali būti perkeltas į kitas žemesnes prokuroro pareigas", - teigiama Generalinės prokuratūros atsakyme BNS.

Generalinė prokuratūra nurodo, kad vadovaujantis įstatymu K.Betingiui buvo pasiūlyta užimti laisvas prokuroro pareigas Generalinėje ir kitose prokuratūrose, iš viso - laisvos šiuo metu 22 pareigybės.

"K.Betingis taip pat buvo informuotas, kad nesant laisvų pareigybių Kauno apygardos prokuratūroje arba kitoje teritorinėje prokuratūroje, bus svarstomas jų įsteigimo klausimas atsižvelgus į išreikštą valią. Iš Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro gautas atsakymas, kad jis nesutinka būti perkeliamas į žemesnes pareigas ir pasibaigus kadencijai paprašė atleisti jį iš tarnybos Lietuvos Respublikos prokuratūroje", - rašoma prokuratūros pranešime.

Generalinė prokuratūra taip pat pažymi, kad Lietuvos prokuratūroje šiuo metu vyksta daugiau atrankų į vadovaujančias pareigas kitose prokuratūrose, "tačiau turimais duomenimis, K. Betingis neišreiškė noro jose dalyvauti".

Kauno apygardos prokuratūros vadovas Kęstutis Betingis trečiadienį patvirtino, jog nusprendė trauktis iš tarnybos prokuratūroje.

"Parašytas yra mano prašymas atleisti iš tarnybos prokuratūroje, o motyvai susiję su tuo, kad baigiasi kadencija, ir kitos priežastys, kurias, kai bus priimtas sprendimas pagal mano prašymą, pakomentuos arba Generalinė prokuratūra, arba aš pats", - BNS sakė K.Betingis.

Jo kadencija Kauno apygardos prokuratūros vadovo poste baigiasi birželio 25 dieną.

K.Betingis teigė išsamiau savo pasitraukimo motyvus išdėstysiantis po to, kai generalinis prokuroras Darius Valys priims sprendimą dėl jo pareiškimo. Trečiadienio popietę Kauno apygardos prokuratūroje rengiama spaudos konferencija.

Generalinės prokuratūros atstovė Vilma Mažonė sakė, kad K.Betingio prašymas gautas, bet generalinis prokuroras Darius Valys sprendimo kol kas nepriėmė.

Prieš mėnesį Kauno prokuratūros vadovas teigė negaunantis atsakymo, kodėl nėra priimamas sprendimas dėl jo skyrimo Kauno apygardos vyriausiuoju prokuroru kitai penkerių metų kadencijai, nors Atrankos komisija jį buvo įvertinusi geriausiais balais.

Tuo metu Generalinė prokuratūra aiškino, jog K.Betingis nėra atrankos laimėtojas ir generalinis prokuroras Darius Valys turi teisę neatsižvelgti į komisijos vertinimus bei nepasirinkti nė vieno kandidato.

Kauno apygardos prokuratūrai K.Betingis vadovauja nuo 2002 metų.

Prieš kelerius metus pedofilijos skandalo įkarštyje K.Betingis tuometinio laikinojo generalinio prokuroro Raimondo Petrausko sprendimu buvo pažemintas pareigose, tačiau teismo sprendimu buvo grąžintas į buvusias pareigas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sąmokslo teorijų karalienė: kas slypi už kalbų apie slapta pasaulį valdančius žmones (149)

Mito apie iliuminatus atsiradimo istorija atskleidžia, kaip šiandien gimsta melagingos žinios, o...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (136)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (136)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Batelių paieška pajūryje: ar įmanoma rasti nebrangių ir įspūdingų batų? (10)

Kad Palangoje galima atrasti stilingų apdarų, DELFI Stilius jau įsitikino. Todėl šį kartą...

Pasipiktinę graikai įtaria NBA atstovus konspiracija

Medicininiai tyrimai tolimoje Kinijoje, nekonkreti diagnozė, bendravimas per socialinius tinklus....

Pirštelius apsilaižysite: traški vištiena amerikietiškai (4)

Šios traškios vištienos nėra net ko lyginti su greito maisto užkandinių patiekalu – skonis...

Sugriuvus automobilių stovėjimo aikštelei, mašinos pakibo ore (5)

Nottinghamo centre, įgriuvus daugiaaukštei automobilių aikštelei, dalis joje stovėjusių mašinų...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (33)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (28)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (237)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...