Parduodami "The Beatles" vadybininko dienoraščiai

Londono aukcione "Christie's" ketvirtadienį bus parduoti "The Beatles" vadybininko Brajano Epsteino (Brian Epstein) asmeniniai dienoraščiai.
Iš dienoraščių, užrašų knygelių ir laiškų aiškėja, kaip formavosi nelaimingo paauglio, o vėliau - įrašų parduotuvės savininko ir populiariausios britų grupės vadybininko asmenybė.

Visus šiuos dokumentus, tarp jų - Polo Makartnio (Paul McCartney) rašytą laišką ir Džono Lenono (John Lennon) siųstą atviruką, parduoda buvęs B. Epsteino vairuotojas ir asmens sargybinis Brajenas Baretas (Bryan Barrett).

13-oje dienoraščių atsispindi 1949-1963 metai - B. Epsteino nesugebėjimas pritapti mokykloje, kova su savimi dėl homoseksualumo, depresijos periodai.

B. Epsteinas rašo ir apie pirmąjį dalykinį susitikimą su "bitlais", kuriuos jis atrado Liverpūlio klube "The Cavern".

"4 val. 30 min., "The Beatles" čia", skelbia 1961-ųjų gruodžio 3 dienos įrašas, kuriame minima įrašų parduotuvė NEMS Liverpūlyje.

Trijose 1950-1960 metų užrašų knygelėse detaliai pasakojama apie B. Epsteino paauglystę, privatų koledžą centrinėje Anglijoje ir tarnavimą armijoje 1952-aisiais.

"Aš pagiežingai nekenčiau beveik visko, su kuo man teko susidurti armijoje, ir kentėjau patekęs į pulko vyresniojo seržanto rankas", rašė B. Epsteinas.

1966-aisiais Kalėdų proga išsiųstame atviruke J. Lenonas nupiešė paveikslėlį ir parašė: "Laimingam krikščioniui (sic) Brajenui nuo Džono". Aukcionas "Christie's" šį įrašą interpretuoja kaip ironišką užuominą apie B. Epsteino žydų tikėjimą.

B. Epsteinas visus šiuos dokumentus atidavė saugoti B. Baretui likus keliems mėnesiams iki savo mirties nuo narkotikų perdozavimo. B. Epsteinas mirė 1967 metais, būdamas 32-ejų metų.

Trečiadienį britų laikraščiai citavo B. Baretą, kuris sakė dabar jau galįs ramia sąžine parduoti dienoraščius, nes visi P. Epsteino šeimos nariai jau mirę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.