Dalyvauti politikoje moteris skatins įstatymas

 (4)
Prancūzijos parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo siekiama suteikti moterims daugiau galimybių dalyvauti viešajame gyvenime. Įstatyme numatytos sankcijos politinėms partijoms, kurios rinkimuose nesugebės iškelti tiek pat kandidačių, kiek ir kandidatų.
Įstatymo projektą pateikė centro kairiųjų vyriausybė. Jis priimtas trečiadienį vakare ir įsigalios nuo vietos rinkimų, vyksiančių kitais metais.

Socialistas premjeras Lionelis Jospinas (Lionelis Žospenas) įstatymą pavadino didele šalies politinio gyvenimo reforma.

Prancūzijos parlamente moterų yra tik 10 proc. Po Graikijos tai mažiausias skaičius Europoje. Praėjusių metų birželį vyriausybė iš naujo išnagrinėjo Konstituciją ir pasiūlė įstatymą, numatantį vyrų ir moterų lygias galimybes dalyvauti politikoje.

Parlamentarai šį pasiūlymą dar labiau sugriežtino.

Europos ir regionų rinkimuose vyrų ir moterų kandidatų pavardės turės eiti pakaitomis. Įstatymas taikomas bendruomenėms, kuriose yra daugiau kaip 2,5 tūkst. žmonių.

Partijos, savo kandidatų sąrašuose nepateikusios pakankamai moterų pavardžių, praras tam tikrą valstybės paramą. Pavyzdžiui, jei 60 proc. partijos kandidatų bus vyrai, partijai valstybė skirs 10 proc. mažiau lėšų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.