Aptiktos dar aštuonios "galimos" planetos

 (2)
Europos astronomai pirmadienį pranešė aptikę ženklų, kad aplink žvaigždes, esančias už Saulės sistemos ribų, gali skrieti aštuonios planetos, kai kurios jų - didesnės už Jupiterį.
Iš viso dabar yra atrasta jau daugiau kaip 40 planetų, galinčių egzistuoti už Saulės sistemos ribų. Šių planetų "medžioklė" ypač suintensyvėjo per pastaruosius metus, kai viso pasaulio astronomai ėmė skenuoti dangų, ieškodami į Saulę panašių žvaigždžių ir aplink jas skriejančių planetų.

Naujausias "kandidates" aptiko astronomai, dirbantys su Europos Pietų Observatorijai priklausančia La Siljos observatorija, esančia Čilėje. Šie mokslininkai yra įsikūrę Šveicarijos Ženevos mieste.

Žmogaus akis niekad nematė nė vienos minėtų "kandidačių į planetas". Tačiau mokslininkai spėja planetas egzistuojant dėl gravitacinės traukos, kuria jos veikia savąsias žvaigždes. Dvi iš aštuonių naujųjų "kandidačių" gali būti visai ne planetos, o rudosios nykštukės. Pastarųjų masė yra šiek tiek mažesnė už žvaigždžių, ir jos visiškai neturi žvaigždėse esančio branduolinės energijos šaltinio. Trys naujųjų galimų planetų dydžiu maždaug prilygsta Saturnui arba yra mažesnės. Dar trys yra maždaug Jupiterio dydžio arba didesnės iki trijų kartų. Dar dvi yra 10 arba daugiau kartų didesnės už Jupiterį. Palyginti su Žeme, visos šios "galimos" planetos yra tikros milžinės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.