Vaikinų išlaikomos merginos rečiau naudoja prezervatyvus

 (96)
Vaikinų išlaikomos merginos rečiau naudoja prezervatyvus
© Shutterstock nuotr.

Paauglės merginos, kurios daugiausia leidžia savo vaikinų pinigus, rečiau prašo savo partnerių naudoti prezervatyvus. Tokią netikėtą išvadą padarė Johnso Hopkinso medicinos mokyklos tyrėjai, išanalizavę 715 asmenų duomenis, rašo tinklalapis „ABC News“.

Maždaug ketvirtadalis 15- 20 metų amžiaus merginų prisipažino, kad pinigus joms daugiausia duoda jų vaikinai. Ši paauglių grupė per pastarąsias 60 dienų 10 proc. rečiau naudojo prezervatyvus. Merginos, kurių vaikinai turėjo automobilį, prezervatyvus prašė naudoti net 50 proc. rečiau. Be to, tokios merginos beveik nesinaudojo ir kitomis kontracepcijos priemonėmis.

Netgi atkreipus dėmesį į šalutinius faktorius, merginos, gaunančios pinigų iš savo vaikinų, vis tiek 50 proc. rečiau naudojosi kontracepcijos metodais ir beveik nereagavo į kampaniją dėl ŽIV prevencijos, teigė tyrimo autorė Janet Rosenbaum iš Merilendo gyventojų tyrimo centro.

Pasak J. Rosenbaum, atrodo, jog tokios merginos nesaugų seksą iškeičia į pinigus, nepaisant to, kad daugelio iš jų santykiai yra ilgalaikiai ir monogamiški.

„Tokios paauglės elgiasi neišmintingai, kad patenkintų savo materialinius poreikius“, - sakė J. Rosenbaum. Jos teigimu, norint priversti tokias merginas naudoti kontracepciją, reikalingi socialiniai ir ekonominiai pokyčiai, o ne standartinė propaganda.

„Geriausias sprendimas būtų pagerinti tokių merginų ir jų šeimų ekonominę padėtį, kad joms nereikėtų priklausyti nuo savo vaikino piniginės“, - pabrėžė ji.

www.DELFI.lt
 
96
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Sveikata

Gydytojai stebisi iškreiptu lietuvių požiūriu: turite keisti savo mitybą (204)

2014 rugsėjo mėn. 14 d. 11:30
Norite gyventi iki 100 metų ir natūraliai mirti nuo senatvės? Pasak medikų, tai įmanoma net ir šiame šiuolaikiniame nesveikame pasaulyje, tereikia kontroliuoti mitybą, judėjimą ir stresą.

Natūralūs antibiotikai: keturi augalai, kurie daro stebuklus (62)

2014 rugsėjo mėn. 13 d. 15:56
Su rudens atėjimu neišvengiamai vėstantys orai primena, kad artėja peršalimo ligų sezonas, tačiau jo galima išvengti į savo mitybą įvedus vos keletą augalinio maisto produktų.

Kaip galima mirti net nuo nenuodingų grybų (75)

2014 rugsėjo mėn. 13 d. 11:22
Beržyninis baravykas (Strobilomyces nuotr./ CC-BY-3.0)
Wikimedia Commons nuotr.
Konservuojate grybus žiemai? Pasitikrinkite, ar mokate tai daryti teisingai, antraip stiklainyje susidarys palankios sąlygos vystytis ypač pavojingoms bakterijoms.

PSO: Ebolos viruso nepavyksta suvaldyti (18)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 15:07
Ebolos viruso protrūkis Vakarų Afrikoje lenkia sveikatos apsaugos pareigūnų galimybes jį sulaikyti, ypač – trijose labiausiai paveiktose šalyse Gvinėjoje, Liberijoje ir Siera Leonėje, penktadienį paskelbė Pasaulinės sveikatos organizacija (PSO).

Ebola nenurimsta (9)

2014 rugsėjo mėn. 12 d. 11:03
Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija primena, kad Ebola hemoraginės karštligės protrūkis Vakarų Afrikos regione vis dar kelia didelį tarptautinį susirūpinimą ir laikomas tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai situacija.