„Vienakojės lesbietės“ tapo lietuvių šokio reklama

 (34)
Didžiosios Britanijos konservatorių lyderio replika apie „vienakojes Lietuvos lesbietes“, sukėlusi pasipiktinimo bangą abiejose šalyse, tapo savotiška mūsų menininkų reklama. Dėmesys buvo atkreiptas ne tik į politiką, kuris buvo priverstas teisintis dėl neatsargiai parinktų žodžių, bet ir į Lietuvos modernų šokį.
© Corbis/Scanpix
„Primygtinai rekomenduoju kiekvienam, kuris domisi vaidinimais, šokiu ir panašiais renginiais, pasižiūrėti Loros Juodkaitės pasirodymą”, - prieš porą dienų pasiūlė nepriklausomas teatro kritikas britas Andrew Haydonas.

Viename iš pastarųjų savo blogo įrašų jis komentuoja Didžiosios Britanijos konservatorių ir opozicijos lyderio Davido Camerono žodžius apie „vienakojes lietuves lesbietes“, neva pasakytus per pietus su meno pasaulio atstovais. Vėliau politiko atstovai tvirtino, esą buvo kalbama apie „vienakojus lietuvių šokėjus“.

Nepaisant to, D. Cameronas pareiškė nenorėjęs savo žodžiais nieko įžeisti.

„Nėra lengva būti britu“, - ironizuoja A. Haydonas. Mat neseniai festivalyje Miunchene sutiktas lietuvis šokio kritikas jį užsipuolė klausimu: „Kas netvarkoje su jūsiškiu D. Cameronu?“

Čia pat A. Haydonas primena, kad britai yra pripratę prie tokio šiurkštaus humoro, kuris yra ypač būdingas konservatorių lyderiui ir kuris kartais gali įžeisti. Tačiau tai esą nėra priežastis nuolat atsiprašinėti, kad „nenorėjome nieko įžeisti, žinote, esame kvailiai ir mums tiesiog vis vien “.

Teatro kritikas apgailestauja, kad viskas pasisuko ne ta linkme. Anot jo, aštrios reakcijos priežastimi gali būti sovietinė Lietuvos praeitis – anuomet homoseksualumas buvo prilyginamas nusikaltimui. Todėl mūsų šalyje iki šiol nėra vadinamojo gėjų meno judėjimo, kaip ir „vienakojų šokėjų“. Neįgalūs šokėjai Lietuvoje esą pasirodo itin retai.

Savotiško tyrimo apie lietuvių šokio ėmęsis A. Haydonas nuėjo į L. Juodkaitės, vienos iš perspektyviausių šokėjų mūsų šalyje, pasirodymą.

„L. Juodkaitė iš savo kūno padaro neįtikėtinas formas, - rašo kritikas. – Vieną akimirką ji atrodo lyg kieta uola, numesta ant trūkčiojančių rankų ir kojų, kitą ji tampa figūra iš Francis Bacono „Nukryžiavimo“. Maždaug minutę ji sukasi – rankos tartum spragsi, „virsta“ plunksnomis, nurimsta. Šis vaizdas svaigina ir hipnotizuoja. Galiausiai ji susivynioja į popierių nuo galvos iki kojų ir po truputį stengiasi iš išsilaisvinti“.

Pasak A. Haydono, žiūrėjimas į popierinį vamzdį, kuris „kovoja su kažkuo viduje“, gali pasirodyti keistas būdas praleisti penktadienio vakarą, tačiau jo sukeltas efektas buvo beveik haliucinuojantis.

Teatro kritikas teigė girdėjęs, kad kvietimą į šį pasirodymą buvo gavęs ir D. Cameronas, tačiau politiko esą nebuvo matyti. „Bet kuriuo atveju esu jam skolingas už tai, kad atvėrė man galimybę pamatyti visiškai naują meno formą“, - savo rašinį baigia A. Haydonas.

Jis yra nepriklausomas teatro kritikas, interneto puslapio CultureWars.org.uk teatro redaktorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuviai svetur

Lietuvio gyvenimas Barselonoje: kitokie santykiai darbe, kitos kainos ir daugiau saulės (21)

Tomui gerai sekėsi Lietuvoje, bet jis išvyko gyventi ir dirbti į Ispaniją. „Drabužių kainos [Barselonoje] yra mažesnės vienareikšmiškai. Lietuvoje labai brangu rengtis, kiek palyginu. Čia mažesnės išlaidos šildymui, o Lietuvoje visi su baime laukia šildymo sezono. Čia to nėra, nereikia šiltų žieminių drabužių, tas turbūt kaupiasi, tauposi. Čia susidaro įspūdis, kad žmonės mažiau serga, nežinau, galbūt dėl saulės“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Emigrantai“ pašnekovas.

Dėl viešnamyje sutiktos lietuvaitės galvą pametęs britas užsakė savo žmonos žmogžudystę (95)

Teisme Londone narpliojama byla, kurioje savo žmonos nužudymo užsakymu kaltinamas vyras – sutuoktine jis atsikratyti norėjo dėl to, kad galėtų pasisavinti jos turtą ir gyventi su jauna prostitute iš Lietuvos.

Lietuviai Vašingtone paminėjo Holokausto atminimo dieną (3)

Ketvirtadienį Lietuvos ambasada JAV Vašingtone surengė Holokausto dienos – Yoma HaShoah minėjimo renginį, skirtą Japonijos Generalinio konsulo Kaune Čiune (Sempo) Sugiharos atminimui. Renginys organizuotas kartu su partneriais - JAV Valstybės departamentu, Japonijos ir Izraelio ambasadomis. Čiune Sempo Sugiharos 1940 m. liepos – rugpjūčio mėnesiais išduotų vizų dėka buvo išgelbėti 6000 žydų kilmės asmenų.

Lietuvių atsakas į „Brexit“ – antroji „BackTo.LT“ konferencija Londone (32)

Atsakydami išstojimo iš ES procesą aktyvavusiai Didžiosios Britanijos premjerei balandžio 8 d. Londone lietuviai rengia antrąją „BackTo.LT“ projekto „Atgal į Lietuvą!“ konferenciją Londone. Projekto iniciatoriai siekia parodyti Lietuvoje atsiradusias naujas karjeros ir verslo galimybes bei pakviesti lietuvius iš viso pasaulio prisidėti prie modernios Lietuvos kūrimo, užmegzti naujus verslo ryšius.

Delyje paminėtas Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių sidabrinis jubiliejus (4)

Delyje trečiadienį paminėta Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių 25-erių metų sukaktis. Šia proga prestižiniame renginių ir konferencijų centre „India International Centre“ surengti du pristatymai – knygos „Indija ir Lietuva per asmeninių santykių prizmę“ ir dokumentinio filmo „Lietuvos kolumbai Indijoje“.