V.V.Margevičienė: privalomas mokslas iki 18 metų jaunuoliams suteiktų saugumo

 (50)
Vincė Vaidevutė Margevičienė
Vincė Vaidevutė Margevičienė
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Konservatorė Vincė Vaidevutė Margevičienė kelia klausimą dėl privalomo mokslo pratęsimo iki pilnametystės.

Pasak parlamentarės, "privalomas mokslas iki 18 metų įpareigotų jaunuolius būti saugioje aplinkoje, užimtus ir lavinamus". Šiuo metu Konstitucijoje įrašyta, kad asmenims iki 16 metų mokslas yra privalomas.

"Šiuo metu mokslas gimnazijose, vidurinėse arba profesinėse mokyklose privalomas iki 16 metų. Remiantis Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, vaiku laikomas kiekvienas žmogus, neturintis 18 metų, o 16 metų vaikas - paauglys, jaunuolis vis dar ieško savojo "aš". Pažinimo stoką šiame amžiuje, pasak psichologų, vertėtų užpildyti tobulinimusi ir žinių siekimu", - sako parlamentarė.

Trečiadienį V.V.Margevičienė rengia diskusiją dėl Konstitucijos pakeitimo, įpareigojančio vaikus mokytis iki 18 metų, praneša Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Parlamentarės pateikiamais duomenimis, šių metų pradžioje Lietuvoje nesimokančių mokinių buvo 13 tūkst. 324. Tuo metu švietimo ministras Dainius Pavalkis tvirtina, kad statistiką iškreipia su tėvais į užsienį išvykę vaikai, kurie mokymo įstaigas lanko ten, o realiai Lietuvoje mokyklos nelankančių vaikų yra 2-3 tūkstančiai.

BNS
 
50
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Jaunimo sodas

Mokytoja: neskaitančių nėra tiek daug, kaip visi sako

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 09:38
Įprasta sakyti, jog literatūros pamokose mokiniai priversti skaityti neįdomius ir sunkius kūrinius.

Rugsėjo 1-oji. DELFI sveikina visus su nauja pradžia (2)

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 08:55
Rugsėjo 1-oji
A.Repšio nuotr.
Pagrindinio naujienų portalo Delfi komanda moksleiviams, mokytojams ir tėvams, studentams ir dėstytojams linki gražiai sutikti naujuosius mokslo metus, kurie nuo šiandien - naujo etapo pradžia.

Ir vėl į mokyklą papildyta nuotraukomis (13)

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 07:26
Ir vėl į mokyklą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Pirmadienį Lietuvoje švenčiama Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena, kurią šalies mokyklose prasideda nauji mokslo metai.

Kai sklandė lengvų pinigų kvapas: siekiantiems mokslo sukiojo pirštu ties smilkiniu (135)

2014 rugsėjo mėn. 1 d. 05:30
Užsiimti pasakišką pelną nešančiu metalų verslu, varyti automobilius iš Vokietijos ar už 100 Lt universitete siekti mokslo aukštumų? Tokias dilemas sprendė nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos žmonės.

Vietoj draudimo Rugsėjo 1-ąją parduoti alkoholį – mokinių tikrinimas alkotesteriais? ŠMM atstovas: draudimai veikia (100)

2014 rugpjūčio mėn. 31 d. 20:31
Vietoj draudimo Rugsėjo 1-ąją parduoti alkoholį – mokinių tikrinimas alkotesteriais?
Vilniaus aps. VPK nuotr.
Pasak specialistų, kovojant su paauglių girtavimu vien kalbos apie alkoholio žalą neatneš teigiamo rezultato, jei nebus draudimų taktikos. Viena iš naujų iniciatyvų – mokinių blaivumo tikrinimas.