Stacionarių stovyklų organizatoriams keliami reikalavimai: stovykloje vienu metu turės ugdytis ne mažiau kaip 50 vaikų, ne mažesnis kaip 5 pamainų skaičius, vaikui skiriama ne daugiau kaip 20 Lt per dieną, stovykloje privalės dirbti ne mažiau kaip du kompetentingi vadovai. Vienas iš privalomų kriterijų – į stovyklas priimti ir socialiai remtinus vaikus. Kiekvienoje pamainoje jų gali būti iki 10 proc. Vaikams iš socialiai remtinų šeimų stovyklos yra nemokamos.

Dvidešimt stacionarių stovyklų bus finansuojamos iš ES struktūrinių fondų paramos lėšų. Stovykloms organizuoti per dvejus metus numatyta panaudoti per 2 milijonus litų. Į šias stovyklas bus priimta apie 10 000 vaikų, iš jų – dešimtadalis socialiai remtinų vaikų. Jų vasaros poilsiui skirta daugiau nei pusė milijono litų.

Stovyklose bus galima įgyvendinti vieną neformalaus švietimo programų. Tai - ekologinis-gamtosauginis ugdymas, meninis ugdymas, kultūrinio-etninio paveldo pažinimas, lyderystės ir pilietiškumo ugdymas bei sveikatos ugdymas.

Šis projektas – vienas iš Mokyklų tobulinimo programos plius įgyvendinimo priemonių. Iš viso šiai priemonei („Neformaliojo švietimo paslaugų plėtros komponentas“) 2010–2013 metais numatyta skirti 26 milijonus litų iš Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.