"Kasmet dveji metai iki stojimo į aukštąsias mokyklas su Aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui (organizuoti - BNS) yra ruošiamos ir tvirtinamos priėmimo sąlygos. Jos vasarą buvo diskutuotos. Pripažįstame, kad klausimas yra jautrus ir diskusijų turbūt nepakako. Todėl žiūrėdami į situaciją mes šiuo metu koncentruojame visas pajėgas, kad visų pirma būtų aiškiai suprasta, kokio pobūdžio tai yra pakeitimai. Daugeliu atveju tikrai įsigilinus nemaža dalis vienoliktokų ir pedagogų supranta, kad ne kiekviena musė yra dramblys kalbant apie pakeitimų mastą", - trečiadienį žurnalistams sakė ministras.

"Pabrėžiu - dveji metais iki stojimo yra dar ne toks trumpas laikotarpis", - pridūrė jis.

2014 metais stojant į universitetus ir kolegijas konkursinis balas bus formuojamas iš keturių mokomųjų dalykų valstybinių brandos egzaminų arba metinių įvertinimų.

Dviejų dalykų (lietuvių kalbos ir literatūros bei pagrindinio dalyko) bus įskaitomi tik valstybinio brandos egzamino rezultatai, o kitų dviejų - valstybinio brandos egzamino rezultatai arba atitinkamai perskaičiuoti metinio pažymio vertinimai. Tačiau egzaminų laikymas duos aukštesnius balus.

Šiuo metu norintieji stoti į kolegiją turi būti išlaikę du valstybinius egzaminus, o universitetą - tris.

Dar viena po dviejų metų įvedama naujovė ta, kad norint įstoti į nemokamą vietą aukštojoje mokykloje reikės pasiekti nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį.

Norintieji patekti į valstybės finansuojamą studijų vietą universitete turės mokėti užsienio - anglų, vokiečių ar prancūzų - kalbą B2 lygiu, stojant į kolegiją - B1 lygiu. Šį lygį bus galima nustatyti laikant valstybinį egzaminą, kalbos mokėjimą bus galima pagrįsti ir pateikiant tarptautinius užsienio kalbų žinojimo įvertinimus.