Rusijos aliuminio bendrovėms - 2,7 milijardo dolerių ieškinys

Grupė metalais prekiaujančių firmų trečiadienį pareiškė Rusijos aliuminio bendrovėms pateikusios 2,7 milijardo JAV dolerių ieškinį. Rusijos bendrovės kaltinamos kriminaliniais nusikaltimais, tarp jų ir žmogžudyste bei plėšimu, siekiant perimti bendrovės valdymą.
"Base Metal Trading SA", "Base Metals Trading Ltd", "Alucoal Ltd." kreipėsi į Niujorko apygardos teismą, prašydamos iškelti bylą Rusijos bendrovėms "Russkij Aliuminij" ir "Sibirskij Aliuminij" bei "pagrindiniams savininkams" Olegui Deripaskai ir Michailui Černojui.

Grupė savo pareiškime teismui teigia, kad Rusijos bendrovės ir jų vadovai yra atsakingi už kriminalinius nusikaltimus Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jais buvo siekiama perimti Rusijos aliuminio sektoriaus ir vienos konkrečios aliuminio gamyklos valdymą.

Iš Maskvos atėjo atsakymas, kuriame didžiausia Rusijos aliuminio grupė "Russkij Aliuminij" paneigė jai pateiktus kaltinimus.

"Jie falsifikuoja faktus ir naudojasi suklastotais kaltinimais", - sakė Rusijos pusės atstovas spaudai Vladas Veršininas.

O.Deripaskos ir M.Černovo kontroliuojama "Sibirskij Aliuminij" priklauso "Russkij Aliuminij", kontroliuojančiam 70 procentų šalies aliuminio sektoriaus.

Ieškinį pateikusi grupė tvirtina, jog bylos subjektai, kai jiems nepavyko teisėtai įsigyti "Novokuzneck Aliuminij" gamyklos, kai kuriuose epizoduose veikė kartu su Rusijos ir Amerikos mafija.

"Kriminaliniai elementai vyrauja Rusijos pramonės sektoriuje, kurį valdo neteisėtų pinigų, grasinimų ir smurto pagalba", - sako Robertas Abramsas (Robert Abrams), JAV bendrovių grupės advokatas pareiškime, pridedame prie ieškinio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Rytinis reidas sostinėje: trečias kartas nemeluoja, nubaustas girtas ukrainietis (16)

Šeštadienį kelių policijos surengtas rytinis reidas prasidėjo ramiai. Pavyzdingi vairuotojai džiugino pareigūnus. Įkliuvo į darbą važiuojantis neblaivus ukrainietis. Vėliau sustabdytas jaunas vaikinas nuvežęs merginą į stotį, grįžo susimokėti baudą.

Kaune, daugiabučio aštuntame aukšte, kilo gaisras (4)

Šeštadienį 12.46 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kaune, Sukilėlių pr. 89, aštuntame aukšte esančiame bute kilo gaisras.

Avarija Vilniuje: prieš eismą važiavęs kaltininkas toks girtas, kad po susidūrimo užmigo (59)

Šeštadienį, 12.07 val., sostinės policija gavo pranešimą apie avariją prie Oslo g. ir Vakarinio aplinkkelio sankirtos, ant estakados. Susidūrė „VW Golf“ ir „VW Sharan“.

Joninių naktį įkliuvo lietuvis karininkas ir su Nyderlandų kariuomene dirbantis olandas (34)

Šventinę šeštadienio naktį Kaune ir Jonavoje policija sustabdė du prie vairo sėdusius neblaivius karo vyrus. Lietuvis buvo girtesnis, jo laukia griežtesnė atsakomybė.

Telefoniniai sukčiai sugalvoja vis naujų mulkinimo būdų (17)

Per pastarąjį mėnesį Vilniuje ir Kaune užfiksuoti pakartotiniai sukčiavimo atvejai, kuomet telefoniniai sukčiai, siekdami apvogti gyventojus, siekė juos išvilioti iš namų ar įsiprašyti įleidžiami į butą apsimetant būsto administratoriais.