Rusijos aliuminio bendrovėms - 2,7 milijardo dolerių ieškinys

Grupė metalais prekiaujančių firmų trečiadienį pareiškė Rusijos aliuminio bendrovėms pateikusios 2,7 milijardo JAV dolerių ieškinį. Rusijos bendrovės kaltinamos kriminaliniais nusikaltimais, tarp jų ir žmogžudyste bei plėšimu, siekiant perimti bendrovės valdymą.
"Base Metal Trading SA", "Base Metals Trading Ltd", "Alucoal Ltd." kreipėsi į Niujorko apygardos teismą, prašydamos iškelti bylą Rusijos bendrovėms "Russkij Aliuminij" ir "Sibirskij Aliuminij" bei "pagrindiniams savininkams" Olegui Deripaskai ir Michailui Černojui.

Grupė savo pareiškime teismui teigia, kad Rusijos bendrovės ir jų vadovai yra atsakingi už kriminalinius nusikaltimus Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jais buvo siekiama perimti Rusijos aliuminio sektoriaus ir vienos konkrečios aliuminio gamyklos valdymą.

Iš Maskvos atėjo atsakymas, kuriame didžiausia Rusijos aliuminio grupė "Russkij Aliuminij" paneigė jai pateiktus kaltinimus.

"Jie falsifikuoja faktus ir naudojasi suklastotais kaltinimais", - sakė Rusijos pusės atstovas spaudai Vladas Veršininas.

O.Deripaskos ir M.Černovo kontroliuojama "Sibirskij Aliuminij" priklauso "Russkij Aliuminij", kontroliuojančiam 70 procentų šalies aliuminio sektoriaus.

Ieškinį pateikusi grupė tvirtina, jog bylos subjektai, kai jiems nepavyko teisėtai įsigyti "Novokuzneck Aliuminij" gamyklos, kai kuriuose epizoduose veikė kartu su Rusijos ir Amerikos mafija.

"Kriminaliniai elementai vyrauja Rusijos pramonės sektoriuje, kurį valdo neteisėtų pinigų, grasinimų ir smurto pagalba", - sako Robertas Abramsas (Robert Abrams), JAV bendrovių grupės advokatas pareiškime, pridedame prie ieškinio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Jonavoje pričiuptas siautėjęs tamsaus gymio vyras (4)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Jonavos rajono policijos komisariate atliekami ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. ir 180 str. 1 d. dėl vagysčių bei plėšimų.

Vilniaus prostitutei teko amputuoti kojas: nesididžiuoju tuo, ką dariau (69)

„Tie pinigai, kuriuos uždirbau versdamasi prostitucija, šiandien man atrodo labai dideli“, – net nebando slėpti Virginija, kurią į Vilniaus miesto apylinkės teismą atvežė neįgaliojo vežimėlyje – vos 30 metų merginai yra amputuotos abi kojos.

Iš Panevėžio policijos per langą pabėgęs įtariamasis sučiuptas bandė priešintis (29)

Ketvirtadienį, gruodžio 8 d., apie 16.30 val. Panevėžyje sulaikytas gruodžio 5 d. iš policijos komisariato per langą pabėgęs Martynas Kulainis.

Vilniuje KASP šaudykloje kilo gaisras evakuota 40 žmonių (7)

Vilniuje, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo (Viršuliškių g. 36) rūsyje esančioje šaudykloje ketvirtadienį kilo gaisras. Per kelias minutes atskubėję ugniagesiai gelbėtojai turėjo pjauti duris, kad patektų prie įtariamo gaisro židinio.

Alytus virto viena didele čiuožykla: dėl avarijų kviestos visos tarnybos (29)

Žiemos orai, tai ne vasaros. Juos labai sunku nuspėti. Ketvirtadienio rytas išaušo ypatingai slidus. Į Alytaus apskr. VPK vienas po kito pasipylė pranešimai, apie dėl slidžios kelio dangos įvykusius eismo įvykius.