Rusijos aliuminio bendrovėms - 2,7 milijardo dolerių ieškinys

Grupė metalais prekiaujančių firmų trečiadienį pareiškė Rusijos aliuminio bendrovėms pateikusios 2,7 milijardo JAV dolerių ieškinį. Rusijos bendrovės kaltinamos kriminaliniais nusikaltimais, tarp jų ir žmogžudyste bei plėšimu, siekiant perimti bendrovės valdymą.
"Base Metal Trading SA", "Base Metals Trading Ltd", "Alucoal Ltd." kreipėsi į Niujorko apygardos teismą, prašydamos iškelti bylą Rusijos bendrovėms "Russkij Aliuminij" ir "Sibirskij Aliuminij" bei "pagrindiniams savininkams" Olegui Deripaskai ir Michailui Černojui.

Grupė savo pareiškime teismui teigia, kad Rusijos bendrovės ir jų vadovai yra atsakingi už kriminalinius nusikaltimus Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jais buvo siekiama perimti Rusijos aliuminio sektoriaus ir vienos konkrečios aliuminio gamyklos valdymą.

Iš Maskvos atėjo atsakymas, kuriame didžiausia Rusijos aliuminio grupė "Russkij Aliuminij" paneigė jai pateiktus kaltinimus.

"Jie falsifikuoja faktus ir naudojasi suklastotais kaltinimais", - sakė Rusijos pusės atstovas spaudai Vladas Veršininas.

O.Deripaskos ir M.Černovo kontroliuojama "Sibirskij Aliuminij" priklauso "Russkij Aliuminij", kontroliuojančiam 70 procentų šalies aliuminio sektoriaus.

Ieškinį pateikusi grupė tvirtina, jog bylos subjektai, kai jiems nepavyko teisėtai įsigyti "Novokuzneck Aliuminij" gamyklos, kai kuriuose epizoduose veikė kartu su Rusijos ir Amerikos mafija.

"Kriminaliniai elementai vyrauja Rusijos pramonės sektoriuje, kurį valdo neteisėtų pinigų, grasinimų ir smurto pagalba", - sako Robertas Abramsas (Robert Abrams), JAV bendrovių grupės advokatas pareiškime, pridedame prie ieškinio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Girtas nuo dviračio kritęs ir susižalojęs politikas sukaupė drąsą atsiprašyti (9)

Neblaivus dviračiu į kelią išriedėjęs ir sankryžoje apvirtęs Panevėžio Tarybos narys Gintaras Šileikis tvirtina nesislapstęs nuo viešumos – jis tik laukė tinkamos akimirkos atsiprašyti.

Policija vagių grobį rado anksčiau nei jo pasigedo apvogtieji (2)

Pastaruoju metu Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas registravo keletą vagysčių Lietuvos-Lenkijos pasienyje iš krovininių automobilių. Kol jų vairuotojai ilsisi, vagys jau tris kartus įsigudrino apšvarinti Kalvarijos sav. automobilių stovėjimo aikštelėse (degalinėse) stovinčius vilkikus su kroviniais.

Teisėja pamokė sąvadautojus: iš prostitučių gauti pinigai atiteks valstybei (73)

Įspūdingas sumas iš pelnymosi prostitucija gavę sąvadautojai nepraturtėjo – teismas nutarė, kad jie uždirbtus pinigus privalės grąžinti, o kol jie nebus pervesti į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sąskaitą, bus areštuotas sąvadautojų turtas.

Nufilmuota avarija „Via Baltica“ kelyje: savivartis išvažiavo prieš eismą (19)

Mirties keliu vadinamame „Via Baltica“ įvykusią avariją nufilmavo Lietuvos automobilininkų sąjungos atstovai. Jų žiniomis, avarija įvyko sutrikus vieno vairuotojų sveikatai.

Teksase susidūrus bažnyčios autobusui ir sunkvežimiui žuvo 13 žmonių (3)

Pietvakarių Teksase trečiadienį dviejų eismo juostų greitkelyje susidūrus autobusui, vežusiam vienos bažnyčios narius iš stovyklavietės, ir nedideliam sunkvežimiui, žuvo 13 žmonių, o dar du asmenys buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.