Vilniaus apskrities policija iš naujo turės svarstyti, ar verslininkui, Tauragės futbolo federacijos vadovui Arūnui Pukeliui išduoti leidimą laikyti ir nešioti šaunamąjį ginklą. Taip trečiadienį nusprendė teismas, iš dalies patenkinęs A. Pukelio, žinomo dar kaip Švinius, skundą.
Arūnas Pukelis
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vilniaus apygardos administracinio teismo trijų teisėjų kolegija paskelbė, kad dar sausio mėnesį Vilniaus apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) priėmė nemotyvuotą sprendimą, kuriuo Šviniui buvo atsisakyta išduoti leidimą ginklui laikyti ir nešioti.

Pasak teismo, iš policijos pareigūnų priimto sprendimo turinio nėra galimybės spręsti, kokiais nustatytais faktais jis yra grindžiamas, nors pareigūnai ir nurodė, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuras pateikė rekomendaciją ginklo neišduoti. Kodėl, nenurodė.

„Tai, kad sprendime yra išvardintos pareiškėjo praeityje padarytos nusikalstamos veikos, nepateikus jokių tokio pateiktų faktų apibendrinimo ar išvadų, negali būti laikoma pakankamu sprendimo motyvavimu, tuo labiau, kad sprendime teigiama, jog jis priimtas atsižvelgiant tik į policijos turimą informaciją apie pareiškėjo keliamą grėsmę“, – nusprendė teismas ir pažymėjo, kad A. Pukelis negalėjo tinkamai suprasti policijos priimto sprendimo motyvų.

Tuo metu daugybę metų mežiotojų klubui priklausantis verslininkas sako, kad negali dalyvauti medžioklėse tik dėl to, jog policija jį įvardijo kaip esą grėsmę visuomenei keliantį asmenį.

„Nežinau, kaip gintis nuo tokios sistemos, jau 27 metai, kai gyvename Nepriklausomoje Lietuvoje, bet situacija nesikeičia – man per daug sudėtinga kariauti“, – pareiškė A. Pukelis, kurį anksčiau policijos pareigūnai įvardydavo kaip „Šviniaus“ gaujos lyderį.

Priimdama sprendimą atsisakyti A. Pukeliui išduoti leidimą ginklui įgyti policija argumentavo Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme numatyta nuostata, kad leidimai ginklui įsigyti gali būti neišduodami tam asmeniui, apie kurį „policija turi duomenų, kad jis kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui“.

Policijos sprendime taip pat užsimenama, jog Švinius 1993-2015 m. buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

„Jokių motyvų, kad A. Pukelis kelia grėsmę, nėra nurodyta, todėl esu įsitikinęs, jog policija, įvardydama tik 1993-2015 m. buvusius baudžiamojo persekiojimo atvejus, pažeidžia Konstitucijoje esančią nuostatą, kad niekas už tą patį dalyką negali būti baudžiamas du kartus“, – teisme sakė A. Pukeliui atstovaujantis advokatas Piotras Orlovas.

Jis taip pat pažymėjo, kad šiuo metu visi A. Pukelio teistumai yra išnykę, o ir tie nusikatimai, dėl kurių verslininkas buvo nuteistas, nėra sunkūs.

„Medžioklė – jo gyvenimo būdas, todėl ir reikalingas šautuvas, o jeigu reikia pavyzdžio, tai paklausiu: ar matėte, kad ledo ritulį ar golfą žaistų be lazdos?“ – teisme kalbėjo advokatas.

Tuo metu pats A. Pukelis sakė, kad leidimo įsigyti ginklą jis paprašė iš Vidaus reikalų ministerijos Informatikos departamento gavęs pažymą, jog yra neteistas.

„Išdrįsau paprašyti, nes teistumas išnykęs – baigėsi tie laikai, kai buvo vadovaujamasi vien tik operatyvinėmis pažymomis, – sakė jis. – Suprantu, tie teistumai negražiai atrodo, bet tai yra praeitis – aš iki šiol dėl tokių pažymų negaliu integruotis į visuomenę, nes esu nuolat juodinamas.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (74)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (28)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (5)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...

Rusija: Surguto mieste vyras peiliu sužeidė aštuonis žmones (16)

Šeštadienį Surguto mieste (Chantų-mansių autonominė apygarda) peiliu ginkluotas nežinomas vyras...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (132)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (55)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – penkto kaklo...

Karščiausi brandaus amžiaus vyrai, įrodantys, kad amžius – tik skaičius

Visi šie vyrai jau ne jaunikliai, visi jie puikiai atrodo ir mielai kelia savo asmenukes į...

R. Bogdanas. Iš ko Šiaurės Korėja gavo ukrainietiškus variklius raketoms? (607)

Vienas tarptautinis detektyvas artėja prie finišo tiesiosios. Įvyks teismas Hagoje, kuris paskelbs...

Odos vėžio simptomai, kurie dažnai būna nematomi (2)

Dažniausiai – 99 atvejais iš 100 – odos vėžys yra aiškiai regimas kūno paviršiuje (nors...