Policija ieško 10-ies viruso "Love Bug" kūrėjų

Pasaulio kompiuterius nuniokojusio viruso "Love Bug" sukūrimu įtariami maždaug 10 žmonių, susijusių su Manilos kompiuterių mokykla. Tai antradienį pranešė Filipinų policija.
Šis virusas praėjusią savaitę prasiskverbė į milijonus kompiuterių visame pasaulyje.

Pirmadienį pagrindiniais šios bylos įtariamaisiais buvo paskelbta filipiniečių pora, kuri yra lankiusi AMA kompiuterių koledžą (AMAKK). Ši mokykla priklauso buvusiam vyriausybės programos, skirtos kovai su 2000-ųjų kompiuterių problema, vadovui.

Viruse buvo rasti maždaug 10 užkoduotų vardų, pareiškė Filipinų nacionalinio tyrimų biuro atstovas Elfrenas Menesesas.

"Iš FTB (JAV Federalinio tyrimų biuro) gauta pranešimų, kad dalis šių asmenų yra iš AMAKK", sakė atstovas. Pasak jo, koledžas žadėjo padėti tyrimui.

Pirmadienį paskelbtame pareiškime spaudai AMAKK sako žinąs, kad kai kurie su juo susiję žmonės buvo kaltinami sukūrę "Love Bug", ir kad ši mokykla nesitaiksto su kompiuteriniu chuliganizmu.

Vienintelis dėl šios bylos suimtas įtariamasis iki šiol buvo 27 metų Reomelis Ramonesas (Reomelis Ramonesas), kuris antradienį vakare paleistas. Kaltinimai jam nebuvo pareikšti. Jo draugę Irene de Guzman (Irenę de Gusman) NTB taip pat paskelbė įtariamąja po to, kai buvo apieškotas nutriušęs jų butas Maniloje.

Tačiau R. Ramoneso giminės pareiškė, kad tikrasis nusikaltėlis gali būti trečias šiame bute gyvenęs asmuo - bedarbė 23 metų jo draugės sesuo, kuri neseniai baigė AMAKK.

Nors R. Ramonesas dirba banko kompiuterių departamente, jis yra baigęs buhalterio mokslus, o jo specialybė yra ne kompiuterių programinė įranga, bet jų aparatinė įranga, sakė giminės. Pasak jų, bute esantis kompiuteris beveik visada buvo užrakintas trečiosios gyventojos, R. Ramoneso draugės sesers, kambaryje.

"Love Bug" ir įvairių jo versijų padaryta žala jau pasiekė maždaug 5 mlrd. dolerių, ir kol šiuos virusus pavyks išnaikinti, gali pasiekti 10 mlrd. dolerių, teigia JAV firma "Computer Economics".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Šiauliuose ieškomos nemokios moterys, gal žinote, kas jos? (4)

Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl vagystės iš parduotuvės „Drogas“ Šiauliuose.

Raseinių rajone per avariją lengvojo automobilio vairuotoją prispaudė nuolaužos (6)

Penktadienį 14 val. 13 min. bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas, kad Raseinių rajone, Ariogalos seniūnijoje, Turbinavos kaime, įvykęs auto įvykis, susidūrė lengvasis automobilis su sunkiasvore transporto priemone, yra prispaustas žmogus.

Kriminalistai pričiupo „Žydą“ ir „Šaibą“, kurį laiką sostinėje bus ramiau (30)

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams su įkalčiais įkliuvę gerai žinomi kišenvagiai atsidūrė areštinėje.

JAV pakrančių apsaugos pareigūnai konfiskavo 17 tonų kokaino

JAV San Diego karinėje jūrų laivyno bazėje pakrančių apsaugos pareigūnai žurnalistams parodė pastarųjų mėnesių laimikį - 17,6 tonų kokaino, kurio vertė juodojoje rinkoje – 560 mln. dolerių.

Vilniuje mergaitę automobiliu partrenkusi moteris nuvažiavo, jos ieško policija (13)

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje tiriamas eismo įvykis, kai spalio 25 d. apie 7 val. 15 min. ties Laisvės pr. 79-tu pastatu, Vilniuje, nenustatytas automobilis, vairuojamas nenustatyto asmens (moters), nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje partrenkė bei sužalojo dvylikametę mergaitę.