Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyjeplatintojų gretose - paaugliai

 (46)
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) pareigūnai atlieka tyrimą dėl grupės jaunuolių nusikalstamos veikos.
Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyje
© Tauragės apskrities VPK nuotr.

Policija praneša, kad sulaikyta trylika 15-24 metų asmenų – penki nepilnamečiai. 7 asmenims pareikšti įtarimai dėl narkotikų platinimo, taip pat dėl kvaišalų platinimo nepilnamečiams.

Teisėsaugininkai nustatė, kad jaunuoliai narkotikus pardavinėjo bendraamžiams, kartais ir nepilnamečiams. Jauniausiam sulaikytajam – vos 15 metų, jis ikiteisminio tyrimo metu apklaustas kaip liudytojas, nes jis dar nėra baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis subjektas.

Įtarimai dėl kanapių ir jų dalių platinimo pareikšti 7 asmenims, 3 sulaikytieji įtariami platinę kvaišalus nepilnamečiams.

Įtariamieji sulaikyti Klaipėdoje, Palangoje bei Kretingoje. Spėjama, kad kai kurie kitų vietovių nepilnamečiai narkotikus įsigydavo uostamiestyje tuo metu, kai jų tėvai lankydavosi Klaipėdos prekybos centruose.

ONTB pareigūnai nustatė, kad įtariamieji pardavinėjo narkotikus ir vienuose Klaipėdos vaikų globos namuose, taip pat profesinėje mokykloje ir jos bendrabutyje.

Nusikalstamą veiką organizavęs vaikinas ne tik asmeniškai prekiavo narkotikais, bet ir ieškojo naujų platintojų per savo pažįstamus, su kuriais už surastą kandidatą atsiskaitydavo kanapėmis.

4 įtariamieji buvo suimti, tačiau dabartinėje tyrimo stadijoje jiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Beje, 2 sulaikytieji jau buvo žinomi uostamiesčio pareigūnams – 2013 m. vasario mėn. jie su dar 3 sėbrais apiplėšė barą, esantį Rimkų gatvėje. Tąkart kaukėti nepilnamečiai pagrobė kasos aparatą su 50 Lt. Sulaikius įtariamuosius, jų automobilyje aptikta narkotikų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (46)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Kauno areštinėje atsirado naujas įnamis - agresyvus turkas (13)

Sekmadienio vakarą, apie 21.15 val., Kauno r., Noreikiškėse, Šiltnamių g., patrulių rinktinės patruliams A. M. ir A. Ž. sulaikomas pasipriešino užsienietis.

Po baisios avarijos prie Nemenčinės sužalotųjų artimieji prašo pagalbos (67)

Šeštadienį, vidurdienį, kelyje Vilnius-Švenčionys, prie Nemenčinės, įvyko baisi avarija. Nukentėjusiųjų artimieji ieško įvykio liudininkų.

Seirijuose ugniagesio „Audi“ susidūrė su italo motociklu (8)

Liepos 5-ąją, vidurdienį, Lazdijų r., Seirijų miestelyje, Algirdo ir Metelių gatvių sankryžoje, automobilis „Audi A6“ susidūrė su motociklu.

Neblaivius kariškius ištiko nemalonūs nuotykiai (15)

Sekmadienį karo paramedikas siautėjo Panevėžio policijoje ir atsidūrė kameroje, kur irgi nenurimo. O Garbės sargybos kuopos karys neblaivus motociklu važinėjosi Ignalinoje.

Kovinės veislės šuo griebė penkiametę už veiduko ir nusitempė (204)

Savaitgalį šunys sužalojo du žmones. Kauno r. kovinės veislės šuo užpuolė mergytę, o Elektrėnų sav. sužalotas policininkas.