Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyjeplatintojų gretose - paaugliai

 (46)
Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyje
© Tauragės apskrities VPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) pareigūnai atlieka tyrimą dėl grupės jaunuolių nusikalstamos veikos.

Policija praneša, kad sulaikyta trylika 15-24 metų asmenų – penki nepilnamečiai. 7 asmenims pareikšti įtarimai dėl narkotikų platinimo, taip pat dėl kvaišalų platinimo nepilnamečiams.

Teisėsaugininkai nustatė, kad jaunuoliai narkotikus pardavinėjo bendraamžiams, kartais ir nepilnamečiams. Jauniausiam sulaikytajam – vos 15 metų, jis ikiteisminio tyrimo metu apklaustas kaip liudytojas, nes jis dar nėra baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis subjektas.

Įtarimai dėl kanapių ir jų dalių platinimo pareikšti 7 asmenims, 3 sulaikytieji įtariami platinę kvaišalus nepilnamečiams.

Įtariamieji sulaikyti Klaipėdoje, Palangoje bei Kretingoje. Spėjama, kad kai kurie kitų vietovių nepilnamečiai narkotikus įsigydavo uostamiestyje tuo metu, kai jų tėvai lankydavosi Klaipėdos prekybos centruose.

ONTB pareigūnai nustatė, kad įtariamieji pardavinėjo narkotikus ir vienuose Klaipėdos vaikų globos namuose, taip pat profesinėje mokykloje ir jos bendrabutyje.

Nusikalstamą veiką organizavęs vaikinas ne tik asmeniškai prekiavo narkotikais, bet ir ieškojo naujų platintojų per savo pažįstamus, su kuriais už surastą kandidatą atsiskaitydavo kanapėmis.

4 įtariamieji buvo suimti, tačiau dabartinėje tyrimo stadijoje jiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Beje, 2 sulaikytieji jau buvo žinomi uostamiesčio pareigūnams – 2013 m. vasario mėn. jie su dar 3 sėbrais apiplėšė barą, esantį Rimkų gatvėje. Tąkart kaukėti nepilnamečiai pagrobė kasos aparatą su 50 Lt. Sulaikius įtariamuosius, jų automobilyje aptikta narkotikų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų.

www.DELFI.lt
 
46
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Neringoje rastas moters lavonas su kraujosrūvomis

2014 lapkričio mėn. 28 d. 08:40
Neringos policijos pareigūnai aiškinasi, ar rasta moteris buvo nužudyta, ar mirė sava mirtimi.

Panevėžyje girtas vairuotojas rėžėsi į policijos automobilį nukentėjo pareigūnas (4)

2014 lapkričio mėn. 28 d. 08:14
Panevėžyje prie vairo sėdęs vyras vargu ar galėjo net pagalvoti, kad prisidaryt tiek bėdos.

Ant Temidės svarstyklių – žmogaus garbė ir „Maximos” žiebtuvėlis atnaujinta (134)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 22:00
Aly­taus ra­jo­no apy­lin­kės teis­mas, tei­sė­ja Dia­na Ata­je­va, iš­nag­ri­nė­jo ad­mi­nist­ra­ci­nio tei­sės pa­žei­di­mo by­lą. Pa­žei­dė­jas – ne­teis­tas, ad­mi­nist­ra­ci­ne tvar­ka nie­ka­da ne­baus­tas Ne­mu­nai­čio se­niū­ni­jos gy­ven­to­jas 62 me­tų Kęs­tu­tis J. Rug­sė­jo 1 die­ną jam su­ra­šy­tas ad­mi­nist­ra­ci­nio tei­sės pa­žei­di­mo pro­to­ko­las dėl smul­kaus sve­ti­mo tur­to pa­gro­bi­mo: Aly­tu­je San­tai­kos gat­vė­je 34G iš „Ma­xi­mos“ pa­gro­bė žieb­tu­vė­lį ir par­duo­tu­vei pa­da­rė 1,39 li­to ža­lą.

Vėlyvą vakarą Vilniuje dėl nedidelės avarijos susidarė didelė spūstis (7)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 21:10
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Ketvirtadienio vakarą, prieš 21 val., Vilniuje, vienoje judriausių sostinės gatvių - Geležinio Vilko - dėl nedidelės avarijos susidarė didžiulė spūstis.

Prabangiuose L. Lubienės namuose Vilniuje – negyvas apsaugininkas (176)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 20:16
Lyda Lubienė
Asmeninio archyvo nuotr.
Ketvirtadienį Vilniuje, Birutės gatvėje esančiuose prabangiuose Bronislovo Lubio našlės Lydos Lubienės namuose, mirė apsaugos darbuotojas.