Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyjeplatintojų gretose - paaugliai

 (46)
Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyje
© Tauragės apskrities VPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) pareigūnai atlieka tyrimą dėl grupės jaunuolių nusikalstamos veikos.

Policija praneša, kad sulaikyta trylika 15-24 metų asmenų – penki nepilnamečiai. 7 asmenims pareikšti įtarimai dėl narkotikų platinimo, taip pat dėl kvaišalų platinimo nepilnamečiams.

Teisėsaugininkai nustatė, kad jaunuoliai narkotikus pardavinėjo bendraamžiams, kartais ir nepilnamečiams. Jauniausiam sulaikytajam – vos 15 metų, jis ikiteisminio tyrimo metu apklaustas kaip liudytojas, nes jis dar nėra baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis subjektas.

Įtarimai dėl kanapių ir jų dalių platinimo pareikšti 7 asmenims, 3 sulaikytieji įtariami platinę kvaišalus nepilnamečiams.

Įtariamieji sulaikyti Klaipėdoje, Palangoje bei Kretingoje. Spėjama, kad kai kurie kitų vietovių nepilnamečiai narkotikus įsigydavo uostamiestyje tuo metu, kai jų tėvai lankydavosi Klaipėdos prekybos centruose.

ONTB pareigūnai nustatė, kad įtariamieji pardavinėjo narkotikus ir vienuose Klaipėdos vaikų globos namuose, taip pat profesinėje mokykloje ir jos bendrabutyje.

Nusikalstamą veiką organizavęs vaikinas ne tik asmeniškai prekiavo narkotikais, bet ir ieškojo naujų platintojų per savo pažįstamus, su kuriais už surastą kandidatą atsiskaitydavo kanapėmis.

4 įtariamieji buvo suimti, tačiau dabartinėje tyrimo stadijoje jiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Beje, 2 sulaikytieji jau buvo žinomi uostamiesčio pareigūnams – 2013 m. vasario mėn. jie su dar 3 sėbrais apiplėšė barą, esantį Rimkų gatvėje. Tąkart kaukėti nepilnamečiai pagrobė kasos aparatą su 50 Lt. Sulaikius įtariamuosius, jų automobilyje aptikta narkotikų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų.

www.DELFI.lt
 
46
Registruoti (0) Anonimiški (46)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Išniekinę negalią turinčią merginą alytiškiai paliko parke (45)

2015 kovo mėn. 2 d. 20:05
Aly­taus ra­jo­no apy­lin­kės teis­mas, tei­sė­ja Dan­guo­lė Ur­ba­na­vi­čie­nė, pa­skel­bė nuosp­ren­dį aly­tiš­kiams An­ta­no Jo­ny­no gat­vės gy­ven­to­jui 20 me­tų Žil­vi­nui Va­si­liaus­kui ir 22 me­tų Aud­riui Šiš­ke­vi­čiui iš Gi­ra­kal­nio gat­vės. Jie kal­ti­na­mi iš­ža­gi­ni­mu ir sek­su­a­li­niu prie­var­ta­vi­mu. Ž.Va­si­liaus­kas – ir at­vi­ra va­gys­te. Kal­ti­na­mie­ji sa­vo kal­tę pri­pa­ži­no vi­siš­kai.

Rekordinį kontrabandos kiekį sukamšė į tilto konstrukciją (5)

2015 kovo mėn. 2 d. 18:53
Rekordinį kontrabandos kiekį sukamšė į tilto konstrukciją
Muitinės departamento nuotr.
Lietuvos ir Lenkijos pasienyje sulaikyta rekordinė cigarečių kontrabanda. Abiejų šalių pasienyje Budziško perėjoje buvo sulaikytas baltarusis, sunkvežimyje vežęs 185 tūkst. nelegalių cigarečių pakelių, informuoja TVN24.

Niekam neprilygstančios gaujos byla: patyrė milijoninius nuostolius (79)

2015 kovo mėn. 2 d. 17:11
Vieno didžiausio Lietuvoje veikusio nusikalstamo susivienijimo nariai vos tilpo į teismo posėdžių salę – prieš teismą stojo net 32 asmenys, kaltinami beveik 150 nusikalstamų veikų padarymu.

Pražūtinga ugnis: moteris žuvo, du vyrai medikų rankose

2015 kovo mėn. 2 d. 17:07
Raseinių ir Mažeikių rajonuose pirmadienį šėlusi ugnis nusinešė moters gyvybę. Dar du vyrai apdegė.

Vaikų pramoga greitkelyje: sniegas, purvas ir akmenys lėkė į automobilių langus (20)

2015 kovo mėn. 2 d. 16:16
Į pravažiuojančias transporto priemones sniego gniūžtes, purvo gniužulus ir net akmenis mėtė mažamečiai
Kauno aps. VPK
Kelyje Vilnius-Kaunas vaikai net kelis kartus surengė pavojingą pramogą. Juos pagaliau sučiupus paaiškėjo, kad už pridarytas eibes atsakyti teks tėvams, mat vaikai dar nebaudžiami.