Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyjeplatintojų gretose - paaugliai

 (46)
Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyje
© Tauragės apskrities VPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) pareigūnai atlieka tyrimą dėl grupės jaunuolių nusikalstamos veikos.

Policija praneša, kad sulaikyta trylika 15-24 metų asmenų – penki nepilnamečiai. 7 asmenims pareikšti įtarimai dėl narkotikų platinimo, taip pat dėl kvaišalų platinimo nepilnamečiams.

Teisėsaugininkai nustatė, kad jaunuoliai narkotikus pardavinėjo bendraamžiams, kartais ir nepilnamečiams. Jauniausiam sulaikytajam – vos 15 metų, jis ikiteisminio tyrimo metu apklaustas kaip liudytojas, nes jis dar nėra baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis subjektas.

Įtarimai dėl kanapių ir jų dalių platinimo pareikšti 7 asmenims, 3 sulaikytieji įtariami platinę kvaišalus nepilnamečiams.

Įtariamieji sulaikyti Klaipėdoje, Palangoje bei Kretingoje. Spėjama, kad kai kurie kitų vietovių nepilnamečiai narkotikus įsigydavo uostamiestyje tuo metu, kai jų tėvai lankydavosi Klaipėdos prekybos centruose.

ONTB pareigūnai nustatė, kad įtariamieji pardavinėjo narkotikus ir vienuose Klaipėdos vaikų globos namuose, taip pat profesinėje mokykloje ir jos bendrabutyje.

Nusikalstamą veiką organizavęs vaikinas ne tik asmeniškai prekiavo narkotikais, bet ir ieškojo naujų platintojų per savo pažįstamus, su kuriais už surastą kandidatą atsiskaitydavo kanapėmis.

4 įtariamieji buvo suimti, tačiau dabartinėje tyrimo stadijoje jiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Beje, 2 sulaikytieji jau buvo žinomi uostamiesčio pareigūnams – 2013 m. vasario mėn. jie su dar 3 sėbrais apiplėšė barą, esantį Rimkų gatvėje. Tąkart kaukėti nepilnamečiai pagrobė kasos aparatą su 50 Lt. Sulaikius įtariamuosius, jų automobilyje aptikta narkotikų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų.

www.DELFI.lt
 
46
Registruoti (0) Anonimiški (46)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Policija ieško žmonių, nukentėjusių nuo įtariamųjų prekyba žmonėmis

2015 sausio mėn. 28 d. 13:57
Policija ieško žmonių, nukentėjusių nuo įtariamųjų prekyba žmonėmis
Panevėžio apskr. VPK nuotr.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai itin greitai užkirto kelią prekybos žmonėmis sandoriui ir sulaikė keturis įtariamuosius.

Norvegijos pareigūnai ieško lietuvės, kuri įtariama savo dukters pagrobimu (34)

2015 sausio mėn. 28 d. 13:23
Sausio 20 d. buvo pranešta apie dingusią 9 m. mergaitę. Paskutinį kartą ją matė sausio 16 d. šalia mokyklos, kurią mergaitė lankė.

Dviem vairuotojams neišsitekus kelyje prireikė medikų (1)

2015 sausio mėn. 28 d. 13:08
Trečiadienį po 12-tos valandos dienos Vilniuje į avariją iškviesti medikai.

Darbo vietose – trauma ir mirtis (1)

2015 sausio mėn. 28 d. 12:49
Darbo vietose – trauma ir mirtis
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Vienas vyras sužalotas, kitas – mirė. Tokiomis nelaimėmis paženklintas antradienis Alytaus apskrityje. Vienos įmonės darbuotojas trūkus tempimo lynui, buvo sužalotas stipriu smūgiu į krūtinę. Darbymetį kitoje įmonėje sustabdė mirtina nelaimė.

Kauno policija: iš gatvės nusikaltimai keliasi į internetą (5)

2015 sausio mėn. 28 d. 11:26
Kauno apskr. VPK vadovas Darius Žukauskas
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Kauno apskrities policijos vadovai trečiadienį pristatė praėjusių metų ataskaitą. Pareigūnai džiaugėsi, kad nemaža dalis statistinių rodiklių gerėjo, tačiau yra sričių, kuriose statistika pablogėjo. Pastebima tendencija, kad pastaruoju metu mažėja nusikaltimų gatvėje, tačiau didėja nusikalstamų veikų elektroninėje erdvėje.