Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyjeplatintojų gretose - paaugliai

 (46)
Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyje
© Tauragės apskrities VPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) pareigūnai atlieka tyrimą dėl grupės jaunuolių nusikalstamos veikos.

Policija praneša, kad sulaikyta trylika 15-24 metų asmenų – penki nepilnamečiai. 7 asmenims pareikšti įtarimai dėl narkotikų platinimo, taip pat dėl kvaišalų platinimo nepilnamečiams.

Teisėsaugininkai nustatė, kad jaunuoliai narkotikus pardavinėjo bendraamžiams, kartais ir nepilnamečiams. Jauniausiam sulaikytajam – vos 15 metų, jis ikiteisminio tyrimo metu apklaustas kaip liudytojas, nes jis dar nėra baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis subjektas.

Įtarimai dėl kanapių ir jų dalių platinimo pareikšti 7 asmenims, 3 sulaikytieji įtariami platinę kvaišalus nepilnamečiams.

Įtariamieji sulaikyti Klaipėdoje, Palangoje bei Kretingoje. Spėjama, kad kai kurie kitų vietovių nepilnamečiai narkotikus įsigydavo uostamiestyje tuo metu, kai jų tėvai lankydavosi Klaipėdos prekybos centruose.

ONTB pareigūnai nustatė, kad įtariamieji pardavinėjo narkotikus ir vienuose Klaipėdos vaikų globos namuose, taip pat profesinėje mokykloje ir jos bendrabutyje.

Nusikalstamą veiką organizavęs vaikinas ne tik asmeniškai prekiavo narkotikais, bet ir ieškojo naujų platintojų per savo pažįstamus, su kuriais už surastą kandidatą atsiskaitydavo kanapėmis.

4 įtariamieji buvo suimti, tačiau dabartinėje tyrimo stadijoje jiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Beje, 2 sulaikytieji jau buvo žinomi uostamiesčio pareigūnams – 2013 m. vasario mėn. jie su dar 3 sėbrais apiplėšė barą, esantį Rimkų gatvėje. Tąkart kaukėti nepilnamečiai pagrobė kasos aparatą su 50 Lt. Sulaikius įtariamuosius, jų automobilyje aptikta narkotikų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų.

www.DELFI.lt
 
46
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

„Vilniaus ralyje“ žuvusios moters artimieji nustebino: po ilgos tylos įvardijo skausmo kainą (61)

2014 rugsėjo mėn. 14 d. 20:26
Net po pusantrų metų „Vilniaus ralio“ varžybose žuvusios moters artimieji ne itin nori kalbėti apie dukters ir mylimosios netektį. Tačiau pagaliau ryžosi iš kaltinimų sulaukusių organizatorių ir nulinuko (trasą tikrinusio lenktynininko) paprašyti atlyginti moralinę žalą. Ieškinio dydis įspūdingas.

Škotijos policijos akiratyje - tautiečius vogti ir užsiimti prostitucija verčiantys lietuviai (13)

2014 rugsėjo mėn. 14 d. 20:15
Škotijos žiniasklaida skelbia apie per šalį besiritančią nusikaltimų bangą: prekiaujančios žmonėmis gaujos verčia savo vergus vogti iš parduotuvių. Paaugliai, iš kurių dauguma – rytų europiečiai – masiškai infiltruojami į vagystėmis iš prabangių parduotuvių besiverčiančias gaujas.

Magistralėje sunkvežimio ir „Mercedes“ avarija: žmogų iš automobilio ištraukė ugniagesiai (11)

2014 rugsėjo mėn. 14 d. 14:32
Magistralėje sunkvežimio ir „Mercedes“ avarija: žmogų iš automobilio ištraukė ugniagesiai
DELFI skaitytojo nuotr.
Sekmadienio popietę 12.55 val. magistralinio kelyje A7, Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas, susidūrė lengvasis automobilis ir sunkvežimis. Pranešta, kad yra prispaustų žmonių.

„Mafijos kronikos“: pareigūnai gaujų narius priversdavo sulaužyti tylėjimo įžadus (65)

2014 rugsėjo mėn. 14 d. 13:52
Rimvydas Žilinskas (Taisonas) ir Henrikas Daktaras (Henytė)
Archyvo nuotr.
Rugsėjo viduryje knygynuose pasirodys nauja Dailiaus Dargio knyga „Mafijos kronikos“. „Tai knyga apie neoficialų karą, kuris vyko Lietuvoje prieš porą dešimtmečių“, - sako rašytojas.

Nuo smurtavusių tėvų nukentėjusiems vaikams prireikė medikų pagalbos (9)

2014 rugsėjo mėn. 14 d. 12:59
Vilniuje ir Kaune smurtavę tėvai atsidūrė areštinėse. Mažamečiams prireikė medikų apžiūros.