Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyjeplatintojų gretose - paaugliai

 (46)
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) pareigūnai atlieka tyrimą dėl grupės jaunuolių nusikalstamos veikos.
Pareigūnai išsiaiškino, kokie narkotikai populiariausi uostamiestyje
© Tauragės apskrities VPK nuotr.

Policija praneša, kad sulaikyta trylika 15-24 metų asmenų – penki nepilnamečiai. 7 asmenims pareikšti įtarimai dėl narkotikų platinimo, taip pat dėl kvaišalų platinimo nepilnamečiams.

Teisėsaugininkai nustatė, kad jaunuoliai narkotikus pardavinėjo bendraamžiams, kartais ir nepilnamečiams. Jauniausiam sulaikytajam – vos 15 metų, jis ikiteisminio tyrimo metu apklaustas kaip liudytojas, nes jis dar nėra baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis subjektas.

Įtarimai dėl kanapių ir jų dalių platinimo pareikšti 7 asmenims, 3 sulaikytieji įtariami platinę kvaišalus nepilnamečiams.

Įtariamieji sulaikyti Klaipėdoje, Palangoje bei Kretingoje. Spėjama, kad kai kurie kitų vietovių nepilnamečiai narkotikus įsigydavo uostamiestyje tuo metu, kai jų tėvai lankydavosi Klaipėdos prekybos centruose.

ONTB pareigūnai nustatė, kad įtariamieji pardavinėjo narkotikus ir vienuose Klaipėdos vaikų globos namuose, taip pat profesinėje mokykloje ir jos bendrabutyje.

Nusikalstamą veiką organizavęs vaikinas ne tik asmeniškai prekiavo narkotikais, bet ir ieškojo naujų platintojų per savo pažįstamus, su kuriais už surastą kandidatą atsiskaitydavo kanapėmis.

4 įtariamieji buvo suimti, tačiau dabartinėje tyrimo stadijoje jiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

Beje, 2 sulaikytieji jau buvo žinomi uostamiesčio pareigūnams – 2013 m. vasario mėn. jie su dar 3 sėbrais apiplėšė barą, esantį Rimkų gatvėje. Tąkart kaukėti nepilnamečiai pagrobė kasos aparatą su 50 Lt. Sulaikius įtariamuosius, jų automobilyje aptikta narkotikų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Savo kūdikį žiauriai sumušusį tėvą tikimasi įkalinti tol, kol vaikas užaugs (9)

Teismas pradėjo nagrinėti savo nė dviejų mėnesių neturėjusio sūnaus sumušimu kaltinamo Alytaus rajono gyventojo Giedriaus M. bylą.

Koks buvo nuo pasieniečio kulkos žuvęs alytiškis? (1697)

Nuo pasieniečių sprukusiame automobilyje ketvirtadienį nušautas aštuoniolikmetis Edgaras Balčius bus pašarvotas Alytuje.

Komisariato „sprogdintojui“ ruošiama sąskaita: prašoma atsiliepti visus nukentėjusius teko evakuoti daugybė žmonių (6)

Marijampolės apskrities VPK Šakių rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie užminuotą Šakių policijos komisariato pastatą.

Vilniuje per avariją labai sunkiai sužalotas motociklininkas (38)

Penktadienio popietę Vilniuje susidūrė automobilis ir motociklas. Pranešta, kad yra nukentėjusiųjų.

Sostinės pakraštyje susidūrė sunkvežimis ir lengvasis automobilis, mergina išvežta į ligoninę (21)

Penktadienį, 14.32 val., Vilniaus policijai ir greitajai pagalbai pranešta, kad sostinės pakraštyje, prie Galvės ir Gunkliškių gatvių sankryžos, važiuojant Trakų link, susidūrė sunkvežimis ir lengvasis automobilis "Nissan".