Bulviniai žagarėliai

 (12)
Tešla
Tešla
© Shutterstock nuotr.

Tuoj prasidės vasara ir greit pakvips šviežiomis bulvėmis su krapais. o kol kas iš senųjų galime išsivirti žagarėlių - bus puikus užkandis.

Reikės:

6 didelių bulvių,
3 valg. šaukšt. miltų,
2 kiaušinių,
druskos ir maltų pipirų pagal skonį,
aliejaus kepimui.

1. Bulves nulupkite, išvirkite ir sugrūskite. Kiaušinių trynius atskirkite nuo baltymų, baltymus išplakite iki standžių putų. Į bulves suberti druską ir pipirus, sudėti trynius ir gerai išmaišyti. Tada palaipsniui berti miltus ir krėsti išplaktus baltymus. Gerai išminkyti tešlą.

2. Ant miltais pabarstyto stalo iškočioti didelį ploną tešlos lakštą. Supjaustyti rombeliais, kiekvieną viduryje įpjauti išilgai.

3. Vieną rombo galą perkišti per įpjovimą. Paskui paimti už abiejų galų ir patempti. Kepti gerai įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus.

Skanaus!

www.DELFI.lt
 
12
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Receptai

Vasariškas omletas su daržovėmis (1)

2014 rugpjūčio mėn. 2 d. 00:01
Puikus receptas iš Italijos. Jame nėra jokių mėsos priedų, o tik daržovės - cukinija, svogūnas, moliūgas... Tačiau jeigu norite stipresnio akcento, galite įpjaustyti gabalėlį kumpio.

Varškinis tinginys (8)

2014 liepos mėn. 31 d. 11:36
Varškinis tinginys
A.Juršos nuotr.
Legendomis apipintas receptas, kurio sudėtį galite keisti. Tereikia išlaikyti pagrindinius ingredientus, o priedai - jūsų fantazijos ir skonio reikalas!

17 maisto produktų, kuriuos, pasirodo, galima užšaldyti (9)

2014 liepos mėn. 31 d. 00:01
Kai kurių produktų niekada negalima šaldyti. Tačiau šaldiklis vis dėlto yra labai naudingas pagalbininkas virtuvėje, ir jį reikia naudoti pagal paskirtį. Kadangi pilną šaldiklį eksploatuoti yra ekonomiškiau, niekas jums nedraudžia užsipirkti maisto dideliais kiekiais – ypač per išpardavimus – ir tinkamai juos laikyti.

Du kartus prailginti maisto galiojimo laiką – įmanoma (2)

2014 liepos mėn. 30 d. 11:12
Dėl pernelyg greitai sugedusio maisto žmonės dažnai peikia suprastėjusią produktų kokybę, tačiau, pasak specialistų, kartais reikėtų kaltinti pasenusias technologijas.