Pataria užsienio žvaigždžių mitybos specialistė, dietologė, sveiko maisto gaminimo ekspertė ir straipsnių autorė Keri Glassman (womensheakthmag.com):

– Kaip dietologė visą dieną daliju patarimus apie tai, kaip išlikti sveikam, sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį ir numesti svorio. Tačiau tai nereiškia, kad niekuomet pačiai nenutinka taip, jog savaitgalį prisivalgau tiek, kad po to kelias dienas jaučiuosi apsunkusi. Tiesa, tokiu atveju turiu kelis naudingus patarimus, kurie padeda per parą pradanginti tą „išsipūtimo“ jausmą.

Skysčių sulaikymui – ne

Siekiant gauti maksimalią naudą iš mūšio su sunkumo jausmu, pirmiausia reikia atsisakyti visų skysčius sulaikančių produktų: druskos, pusfabrikačių, cukraus ir alkoholio. Taip pat gazuotų gėrimų, kurie gali lemti dujų kaupimąsi.

Geriu vandenį su citrina kasdien ir ypač tada, kai kamuoja skrandžio sunkumas. Žinoma, atrodo neįmanoma išgerti pakankamai vandens kai ir taip jautiesi tarsi vandens balionas. Tačiau vanduo veikia kaip diuretikas – skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo. Todėl jį gerti verta visuomet. Vandenį taip pat galima paskaninti imbiero šaknimi.

Ką rinktis pusryčiams?

Jei valgote pusryčius, visuomet rekomenduoju rinktis baltymais praturtintus produktus. Virti kiaušiniai su raudonėliu – puikus pasirinkimas. Pastarasis prieskonis suteiks malonų atspalvį skoniui, tad nereikės papildomai sūdyti ar naudoti riebaus majonezo. Atsigerti geriausia žalios arbatos, kurioje yra šiek tiek kofeino ir antioksidantų. Šie skatina organizmo metabolizmą.

Be to, žalia arbata taip pat kaip vanduo neleidžia organizme užsilaikyti skysčiams.

Tinkami užkandžiai

Visuomet stengiuosi vengti perdirbtų angliavandenių. Jie taip pat didina apsunkimo jausmą, mat sugeria skysčius. Kalbu apie makaronus, duoną, krekerius ir kitus panašius produktus. Tad norint atsikratyti sunkumo jausmo jų užkandžiams reikėtų atsisakyti. Verčiau rinkitės riešutus. Aš labai mėgstu pekano riešutus, kuriuose gausu ląstelienos ir antioksidantų.

Pietų metas

Pietums puikiai tiks baltymų ir omega-3 riebiųjų rūgščių gausi lašiša. Tik reikėtų vengti sūrių ar saldžių marinatų. Kartu siūlau išbandyti garuose virtų smidrų, kurie veikia tarsi probiotikai, padedantys virškinimo sistemai veikti sklandžiai ir neapsunkina.

Smidrų sezonui pasibaigus, kuo puikiausiai tiks garuose virtos ankštinės pupelės ar kitos ankštinės daržovės. Tiesa, jos gali paskatinti dujų kaupimąsi, tad ankštinius būtina mirkyti. Nuo dešimties valandų iki paros, priklausomai nuo rūšies. Arba verdant įberti kvapniosios ferulos (asafetidos) prieskonio. Jis ypač gerina ankštinių virškinimą.

Sveika vakarienė

Taip pat rinkitės baltyminį maistą, pavyzdžiui, nedidelę porciją žuvies, liesos jautienos ar vištienos. Kaip garnyrą siūlau išbandyti kiaulpienių lapus. Šie žalėsiai detoksikuoja organizmą. Taip pat verta pagalvoti apie pankolius. Juos galima valgyti ir žalius, ir keptus su žolelėmis bei prieskoniais.

Verta žinoti

Pankolis, dar žinomas kaip saldusis kmynas, yra salierinių šeimos augalų rūšis. Šis augalas pasižymi lengvu krapų ir anyžių skonių mišiniu, todėl dažnai yra patiekiamas prie įvairiausių mėsos ir žuvies patiekalų ar daržovių troškiniuose. Pankolio šaknį ir stiebus galima naudoti ir sriuboms.

Pankolio šaknis paprastai apkepama svieste ar troškinama, tačiau ne itin ilgai, nes gali prarasti savo švelnų skonį.

Pankolis gausus skaidulų, vitamino C ir mineralinių medžiagų (kalcio, magnio). Jis pagerina virškinimą, mažina vidurių pūtimą, o skanaujamas prieš valgį mažina apetitą, padeda greičiau pajusti sotumo jausmą.